ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Віктор Матяшовський: “Без страхового сектору ефективну економіку не вдалося побудувати жодній державі!”

  22 октября 2021 пятница

  В Ужгороді відбулася традиційна щорічна прес-конференція віце-президента стархової компанії “Гарант-АВТО” Сергія Бурбеля та керівника Закарпатської дирекції СК “Гарант-АВТО” Віктора Матяшовського, на якій останні ознайомили з досягненнями своєї компанії та проблемами страхової справи на Україні, а також роз’яснили окремі положення Закону України про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, який запроваджено з 1 січня 2005 року.

  Існування здорового сектору страхування, на переконання В.Матяшовського та С.Бурбеля, має важливе значення для всіх верств населення та секторів економіки. Як зауважив керівник Закарпатської дирекції СК “Гарнат-АВТО”, без їхнього сектору ефективну економіку не вдалося побудувати жодній державі. Рівень розвитку страхування і рівень життя в країні - тісно пов'язані речі, - це і вирішення питань якісного пенсійного і медичного забезпечення, економічного захисту в разі настання непередбачуваних обставин, інтенсивний розвиток внутрішнього інвестування та інше. Ось чому в розвинутих країнах страхування давно вже стало невід'ємною складовою частиною життя, а держава, і не тільки законодавче, активно сприяє розвитку страхової діяльності.

  Як констатував Сергій Бурбель, страхування в Україні продовжує динамічно розвиватися. Зараз в Україні зареєстровано більше ніж 370 страхових організацій (для порівняння в 2002-му році - 331, а в 2003-му - 361). Страхові поступлення за 9 місяців 2004 року виросли в порівнянні з аналогічним періодом 2003 року з 6,06 млрд.грн. до 13,9 млрд.грн. ( в 2,3 рази), а сума страхових виплат за вісім місяців 2004 року сягнула 933,5 млн.грн., перевищивши показник 2003 року в 1,5 рази.

  Не зменшує темпів розвитку і Закарпатська обласна дирекція страхування "Гарант-АВТО", додав її керівник Віктор Матяшовський. Так, за минулий рік поступлення по іншим видам, крім "зеленої картки", зросли більше, ніж в півтора рази (1,56), а виплати - в 1,54 рази. Дирекція виконує взяті на себе зобов'язання і за 2004 рік виплатила своїм клієнтам 1002057 гривень, що на 122879 гривен більше, ніж в 2003 році. Щоправда, не обійшлося у минулому році і без негативу. Так, СК знову зіткнулася з випадками шахрайства по "Зеленій картці". Але завдяки тісній співпраці з зарубіжними партнерами та ЗМІ вдалося суттєво зменшити витрати СК, пов'язані з цим видом шахрайства.

  Ще одним вагомим спільним досягненням страховиків та мас-медіа є поступова зміна ставлення керівників підприємств і населення до страхування внаслідок висвітлення його суті і переваг широкій аудиторії. За оцінками експертів, після набрання чинності Закону «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів» обсяг страхових премій по даному виду страхування складе 130 млн.доларів у рік, оскільки в Україні зареєстровано майже 10 млн. автомобілів, а поліс на сьогодні мають менше 1 млн.

  Відповідно до даного закону з 01.04.05, коли міліція матиме право перевіряти наявність нових полісів страхування у водіїв, Моторне бюро зобов'язане буде виплачувати з фонду захисту потерпілих компенсації не лише по життю та здоров'ю потерпілих, а й по матеріальним збиткам. Фонд захисту потерпілих повинен формуватися за рахунок відрахувань страхових компаній - учасників МТСБУ: щороку 5% від зібраних платежів по автоцивільній відповідальності. До щорічних відрахувань додаються разові гарантійні внески страховиків у розмірі 100000 євро.

  До речі, СК “Гарант-АВТО”, як повідомив її віце-президент С.Бурбель, першою отримала перші примірники полісів міжнародних стандартів обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів. Базова плата за поліс, який видається на 1 рік, складатиме 292 гривні, яка мнодитиметься на поправочні коефіцієнти (від 0,7 до 1,4). Зокрема, страхування легкового автомобіля обійдеться його власнику у 300-250 гривень, а ось, до прикладу, автобусу — вже до 3-х тис.грн..

  Поліси будуть трьох типів — на певний вид автотранспорту (для підприємців, котрі мають кілька транспортних засобів), для так званого прошарку багатих людей та поліс сімейного типу. Пенсіонери за поліс платитимуть 50 відсотків його вартості, а інваліди отримають його безкоштовно (але тільки на автомобілі з двигуном на 1600 кінських сил).

  Підсумовуючи, відзначимо позитивні зрушення у створенні з боку держави умов для розвитку страхового ринку в Україні. Наслідком цього є щорічне зростання обсягів страхування, динамічний розвиток особистих видів страхування. Звичайно, як і будь-яким соціально-економічним відносинам у період їх становлення, інституту страхування в Україні притаманні проблеми. І чи не найбільша для страхового бізнесу - невисокі доходи людей. Як засвідчує досвід інших країн страховий бум починається, коли середні доходи сягають рівня 300-400 доларів на місяць.

  Страхування, як нагальна необхідність, нашим суспільством ще не визнане. Воно, на жаль, поки що не стало важливим фінансовим інструментом регулювання національної економіки. Страхування повинно розглядатися не як товар розкошу, а як необхідна передумова стійкого економічного зростання України і на цій основі стабільного росту рівня життя всіх її громадян.

  Сергій Романенко
  Минулоріч надходження в Закарпатську дирекцію СК „Гарант-АВТО” зросли у 1,8 раза
  У неділю в Ужгороді ярмаркували ...автівки!
  Молодь з особливими потребами: методи роботи

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору