ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Закарпатці на "Маковицькій струні-2004"

  03 декабря 2020 четверг

  У м.Бардіїв (Словацька Республіка) у приміщенні спортивного залу «Мир» відбувся гала-концерт переможців регіональних конкурсів і гостей фестивалю-конкурсу «Співи мого краю» («З вершка зеленого...») у рамках традиційного огляду народних пісень «Маковицька струна». Цей огляд проводився вже в 32-й раз, організатором його є Союз русинів-українців Словацької Республіки. Основна мета проведення цього заходу - збереження та популяризація фольклору русинів-українців, які проживають у Пряшівському краї.

  Понад три години переповнений кількатисячний зал насолоджувався піснями та музикою, які передаються з покоління в покоління та духовно єднають місцевих жителів з батьківщиною їх предків - Україною. У супроводі розширеної інструментальної групи фольклорного ансамблю «Шарішан», солісти, дуети і тріо з різних міст і сіл Пряшівщини та інших регіонів Словаччини майстерно виконували ліричні жартівливі, рекрутські пісні.

  Традиційно на

  «Маковицьку струну» були запрошені гості з України - вокальний дует «Камелія» Середнянської дитячої школи мистецтв (Закарпатська область) у складі Віри Сентипал та Оксани Ленарт, викладач Ужгородського училища культури Оксана Славна та студентка цього ж училища Ольга Матьовка, які прекрасно доповнили програму концерту народними піснями та баладами і заслужили бурхливі оплески вдячних глядачів та слова вітання від губернатора Пряшівського краю П.Худіка, консула України у Пряшеві І.Притул, організаторів «Маковицької струни» та інших високоповажних гостей цього незабутнього дійства.

  Як повідомив керівник української делегації директор Середнянської ДШМ Леонід Ленарт,

  поїздка у словацький Бардіїв відбулася завдяки активному сприянню управління культури Закарпатської облдержадміністрації, а також Генерального консула Словацької Республіки в Ужгороді.
  Митці Закарпаття на пісенному фестивалі в Словаччині

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору