ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпатский областной совет выступил в защиту прав нацменьшинств края

    25 апреля 2024 четверг
    74 переглядів
    В Ужгороде сегодня проходит сессия Закарпатского облсовета

    Обращение к Верховной Раде Украины относительно учета интересов национальных меньшинств Закарпатской области при подготовке законопроекта о языках было принято сегодня, 7 марта 2014 года, на сессии областного совета.


    В нем областной совет обращается к Верховной Раде Украины с просьбой учесть интересы национальных меньшинств Закарпатской области при подготовке нового законопроекта о языках.

    Вместе с тем представители политических партий, национально-культурных обществ, ученых и экспертов просят подготовить свои предложения к законопроекту о языках и предоставить областному совету для дальнейшего обобщения.

    Обращение также пришлют народным депутатам Украины от Закарпатской области.



    Верховній Раді України

    ЗВЕРНЕННЯ

    Закарпаття – багатонаціональний край. Тут здавна у мирі і злагоді проживають представники понад ста національностей і народностей, збереженням самобутності, культурної та історичної спадщини яких опікуються шістдесят п’ять обласних національно-культурних товариств.

    Питанню створення національним меншинам належних умов для навчання рідною мовою, сповідування своєї релігії, використання національної символіки, відзначення національних свят у Закарпатській області приділяється особлива увага; реалізуються регіональні програми щодо забезпечення розвитку освіти, культури, традицій національних меншин області.

    Поспішне скасування закону «Про засади державної мовної політики» викликало неспокій та стурбованість громадськості Закарпаття, особливо серед угорців, румунів, словаків та інших, що знайшло своє відображення у чисельних зверненнях до органів місцевого самоврядування.

    Відміна цього закону непокоїть також і прихильників русинської культури у нашому краї. Адже вперше у зазначеному документі русинська мова з’явилася в переліку регіональних мов, що відповідає стандартам європейських країн, де русини користуються правами окремої національної меншини.

    Демократична влада повинна продемонструвати принципово нову якість України, без жодних обмежень за мовними, національними ознаками чи приналежністю до тієї чи іншої релігійної конфесії. На Майдані пліч-о-пліч з українцями стояли росіяни, поляки, білоруси, вірмени, євреї, грузини, татари, угорці, русини та інші. Всіх їх об’єднала щира любов до України і ненависть до тиранії. І за це вони заплатили страшну ціну – ціну власної крові.

    Громадськість Закарпаття вітає створення у Верховній Раді України комісії для підготовки законопроекту про розвиток і застосування мов. Висловлюємо сподівання, що новий закон створить можливість для розвитку всіх мов і задля цього треба врахувати інтереси всіх національностей, які проживають в Україні.

    У зв’язку із зазначеним вище, просимо при розробці нового закону про мови передбачити поряд з українською, як державною, функціонування угорської, румунської, словацької та русинської мов як регіональних.


    Звернення прийнято на другому пленарному
    засіданні вісімнадцятої сесії обласної ради VI скликання
    Депутати обласної ради VI скликання

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору