ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпаття: Карстові провалля у Солотвині загрожують життю людей!

  22 мая 2024 среда
  95 переглядів

  А зсуви ґрунту руйнують дороги, на протизсувні заходи грошей у місцевих бюджетах немає. Звертання за допомогою до держави - безрезультатні.

  Оцінити масштаби стихійних лих на Закарпатті приїхав учора міністр із надзвичайних ситуацій України. Він має вирішити, чи справді регіон потребує мільйонів гривень на запобігання природнім катаклізмам.

  Шахтарська родина Неметі вже третій рік поспіль живе над проваллям. Карстова яма забрала кілька соток городу і сад. Будинок весь у тріщинах , та надій на переселення немає.

  Сімдесят років стажу на двох, сусіди Неметів теж солекопи. Дев’ять соток землі за шахтарський труд встигли приватизувати та ні державного акта, ні документів на дачний будинок у них немає. Тож коли нажите майно піде під землю, збитки за втрачене навряд чи хтось компенсує

  Це провалля поглинуло п’ятнадцять дач ще у 2005 році. Нині ями впритул наблизилися до баз відпочинку і самої солекопальні. Дренажна система яка мала б не пропускати прісну воду на соляні куполи зруйнована. На її відновлення потрібно понад сотню мільйонів гривень.

  В регіоні налічують понад 800 зсувів. В зоні ризику тисяча будинків. Негайно потрібно переселити 300 родин. Однак рятувальники більш стримані в цифрах. Вони спираються на факти підтверджені науковою експертизою.

  Ця дорога типова для гірського Закарпаття з одного боку гора, підперта бетонними плитами, які стримують зсув. З іншого боку річка, яка вперто підмиває берег і поглинає дорожнє полотно. Такі дороги не відновити. Треба будувати нові через ріки, гори і навіть людські оселі.

  Фінансові затрати не обласного рівня. Міністр погоджується, обіцяє гроші на протизсувні заходи, а солекопальню, каже, ймовірно законсервують. Висновки фахівців чекають у червні. Про людей, що живуть біля провалля ні слова.

  Наталя Зотова, Дмитро Холодков, ТСН, 1+1
  Міністр МНС Володимир Шандра вивчає карстові явища в закарпатському селищі Солотвино
  Закарпатье: Комиссия Госгорпромнадзора установит причины аварийной ситуации на ДП "Солотвинский солерудник"
  Солотвинські провалля — наслідок "будівничих" процесів у молодих Карпатських горах?
  Закарпатське Солотвино стрімко йде під землю...

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору