ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Закарпаття: походження жовтих опадів — румунське чи північно-африканське (оновлено)?

  03 июня 2020 среда
  Аватар пользователя uzhgorod

  На Закарпатті продовжують уточнювати причини появи доволі дивних опадів у вигляді жовтих дощів, які вчора пронеслися над територією Ужгородського, Перечинського, Берегівського і Рахівського районів та викликали ажіотаж серед місцевого населення. Наразі серед найбільш імовірних версій, екологами до уваги беруться дві – „румунська” та „північноафриканська”. Як повідомили “UA-Reporter.com” у Центрі громадських зв’язків управління МНС України в Закарпатській області, першу пов’язують з аварією на заводі по виробництву цементу у місті Байя-Борша, що на північному заході Румунії. Внаслідок цієї надзвичайної пригоди в атмосферне повітря потрапила велика кількість цементного пилу і не виключено, що саме ці часточки пилу спричинили незвичний колір весняного дощу. На користь цієї версії свідчить і роза вітрів 18 квітня. Окрім того наразі встановлено, що подібні опади зафіксовані й на частині території Словаччини, Угорщини та у Львівській області.

  Друга, або „північноафриканська” версія, вже була оприлюднена і пов’язана з транскордонним перенесенням піщаних мас з пустель Північної Африки. Жовтявий колір дощ міг набути в результаті піщаних бур, які тут спостерігалися.

  Разом з тим не виключається, що вказані опади дивного кольору у карпатському регіоні могли стати наслідком поєднання цих двох версій – північноафриканської та румунської. Деякі вчені також схильні пояснювати подібний жовтий колір дощу потраплянням у атмосферне повітря пилку цвітіння дерев, однак до оприлюднення аналізів відібраних проб не вельми схильні коментувати цей факт.

  Аналізи, здійснені екологами засвідчують, що опади є нічим іншим ніж дощовими краплями з домішками пилу, в яких не виявлено якихось специфічних компонентів. Заспокоює й те, що не зафіксовано й змін у природному радіаційному фоні. Наразі продовжується перевірка відібраних проб на токсичність, яка вимагає більше часу.

  В управлінні МНС України в Закарпатській області твердять, що різнокольорові опади, принесені повітряними масами з Північної Африки чи Аравійського півострова не новина. Варто пригадати зиму 2004 року, коли ряд сіл Великоберезнянського району вкрилися помаранчевим снігом.

  При цьому, однак рятувальники нагадують, що аварії на румунських підприємствах також доволі часто овпливнюють ситуацію на Закарпатті. Так 4 вересня 2004 року, через аварію на гідротранспортній підземній трубі для транспортування шламів на шахті “Байя-Борша” в Румунії, що спеціалізується на видобутку поліметалів (золота), стався викид суспензій натуральних мінералів, серед яких були присутні і важкі метали, у річку Цісла, яка належить до басейну Тиси – основної водної артерії Закарпаття. Тоді, з метою запобігання отруєння населення, було призупинено водопостачання у трьох селищах та двох закарпатських містах – Хуст і Тячів. І хоча румунській стороні вдалося локалізувати аварію, однак закарпатським аварійникам та рятувальникам кілька днів довелося працювати у посиленому режимі.

  Закарпаття вкрилося ...жовтими плямами!

  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Рейтинг: 
  Письмо редактору