ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Зарплати, стипендії та пенсії ... Як зміняться доходи населення в новому році

21 января 2018 воскресенье
Аватар пользователя Firefly

З 1 січня 2017 року уряд вніс ряд змін щодо доходів громадян України.

Змінився розмір заробітних плат, правила і розмір виплати стипендій. А ось пенсіонерам доведеться трохи почекати.

Так, заробітна плата з 1 січня повинна бути не менше як 3200 гривень незалежно від того, працює людина в бюджетній організації або в приватній компанії. Відповідну постанову було прийнято Кабміном в грудні 2016 року.

В уряді стверджують, що підніметься не тільки мінімальна зарплата, але і виростуть виплати згідно тарифної сітки. В результаті ніякої зрівнялівки не відбудеться. Правда, прожитковий мінімум для працездатного населення так і залишиться на рівні встановленого з 1 грудня 2016 року - 1600 гривень.

Великі зміни відбулися і в питаннях виплати стипендій для студентів. Якщо раніше отримати стипендію могли все успішні студенти, які навчаються на бюджетній основі, то з нового року на неї можуть розраховувати тільки ті, хто має найвищий рейтинг. Уряд стверджує, що такі виплати будуть отримувати не менше 45% учнів. Що стосується розміру стипендій, то вони збільшаться до 1100 гривень у тих, хто отримує звичайну виплату, а підвищена складе 1400 гривень.

А ось підвищення пенсій заплановано тільки на 1 травня 2017 року. Останній раз пенсіонерам підвищили мінімальну пенсію 1 грудня минулого року. Зараз вона становить 1 274 гривні. З травня пенсіонерам обіцяють підняти мінімальну виплату до 1312 гривень.

Интернет-издание
UA-Reporter.com
Рейтинг: 
Письмо редактору
Загрузка...