ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

В Ужгороді презентували інноваційне програмне забезпечення для смартфонів (ФОТО)

21 января 2018 воскресенье
Аватар пользователя uaengeditor

Ідеться про безкоштовний для користувача додаток «Твій час» для смартфона, який містить цифровий підпис власника.

Скільки даних і можливостей можна отримати через смартфон – і для управлінської команди міста, і для кожного мешканця зокрема – сьогодні в Ужгородській міській раді презентували генеральний і комерційний директори групи столичних компаній «Інтелект-Сервіс» Сергій Линник та Дмитро Борисов.
Як розповів Дмитро Борисов, розроблене їхніми компаніями програмне забезпечення – вітчизняний інноваційний продукт, який уже певною мірою використовують Верховна Рада України, Укрпошта, Укрзалізниця, кілька міністерств, чимало комерційних фірм. Воно автоматично враховує новації в податковому і бухгалтерському законодавстві, дає миттєвий доступ до найрізноманітніших баз даних.
Ідеться про безкоштовний для користувача додаток «Твій час» для смартфона, який містить цифровий підпис власника. Сергій Линник наочно продемонстрував, якими можливостями можна користуватися.
Так, пропонується 4 основні блоки: функції міста, послуги, транспорт, сервіси. Наприклад, міський голова чи керівник управління, а багато чого й просто звичайний користувач, може миттєво отримати інформацію про всі укладені угоди, акти виконаних робіт, скажімо, певного комунального підприємства, яка у нього є техніка, яка саме призначена для снігоприбирання і аж до подробиць із облікової картки кожного засобу – рік випуску, зношеність, технічні характеристики тощо. Можна, скажімо, подивитися скільки вакансій на підприємстві, які з них не зайняті, щодо кожного працівника довідатися освіту, дані зарплатних виплат із деталізацією за що, з якими надбавками, преміями, переглянути табель виходу на роботу тощо. Сортування даних дає можливість, як це продемонстрував директор «Інтелект-Сервісу», отримати відповідь, скажімо, на питання, скільки працівників комунальних підприємств мають день народження 8 березня, скільки з них жінок, скільки років виповнюється кожній і на якому саме підприємстві вона працює.
При цьому Сергій Линник запевнив, що всі персональні дані надійно захищені, канали шифруються і це підтверджено міжнародними сертифікатами. Передбачено також різні види – «заглиблення» – щодо доступу до даних, тобто які може бачити пересічний громадянин, а які – посадова особа, котрій це належить за обов’язками. Передбачено убезпечення і на випадок, якщо власник загубить телефон чи його вкрадуть.
Можливості для особистого користування теж чималі, як стверджують розробники, можна повністю відмовитися від паперових документів і будь-який мати завжди «під рукою».
До прикладу, можна не лише оплачувати комунальні послуги, а й переглянути всі покази своїх лічильників, укладені з підприємствами-надавачами послуг договори, електронний паспорт свого багатоквартирного будинку, хто і коли здійснював і які роботи з його обслуговування, наприклад, прибирав сходову клітку і скільки коштує ця послуга, хто з мешканців має які суми боргу за комунальні послуги, які технічні характеристики вікон, замінених у під’їзді, скільки це коштувало і які члени комісії підписали акт виконаних робіт. Є і можливість користуватися кол-центром – звернутися до аварійної служби, скажімо, вказавши, що ви перебуваєте на кухні своєї квартири і у вас тече кран. При цьому можна ще й сказати все, що вважаєте за потрібне з цього приводу голосом, а програма трансформує це в текстове повідомлення для роботизованої служби, яка передасть інформацію підприємству і виконавцю, для вирішення проблеми.
У смартфоні ж можна мати всю особисту медичну документацію –електронну картку, дані про призначені ліки, їх дозування, вартість при придбанні чи отриманні за бюджетні гроші, результати аналізів, рентгенівські знімків тощо, а відтак, за домовленістю, надіслати їх на консультацію закордонному спеціалісту.
Чималі можливості і у функції щодо транспорту. Через неї можна не лише придбати електронний квиток на міжміські рейсові автобуси чи потяг і навіть літак, а й викликати таксі, отримавши при цьому і марку машини, і фото та прізвище водія. Тут же можна зберігати всі дані про особисте авто – документи, історію відвідування мийок, на яку суму, скільки літрів і на якій АЗС заправляли, визначити витрати на кілометр, отримувати нагадування про необхідність змінити шини і скільки це буде коштувати та багато іншого. Ужгороду запропонували і запровадження таким чином електронного квитка – без встановлення терміналів в автобусах. За словами Сергія Линника, пасажир просто через смартфон платить за проїзд і контролери через смартфон перевірятимуть оплату. При цьому платіж передбачено, що здійснюють і пільговики, але з них не зніматимуться кошти, однак відбуватиметься моніторинг перевезень.
Для тих, хто не користується смартфоном, а лише простішими мобільними, теж передбачили механізм оплати за проїзд.
Учасники зустрічі, а серед них, крім керівництва міста були і перевізники, громадські активісти, представники ОСББ, керівникам «Інтелект-Сервіс» ставили чимало запитань, повідомляє прес-служба Ужгородської міської ради.

Интернет-издание
UA-Reporter.com
Рейтинг: 
Письмо редактору
Загрузка...