ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Опубліковано топ улюблених країн українських корупціонерів

18 января 2018 четверг
Аватар пользователя Firefly

Національне антикорупційне бюро збирає список найпопулярніших країн, куди найчастіше виводять гроші українські корупціонери.
Детективам вдалося відшукати понад 500 мільйонів доларів і тисячі квадратних метро житла за кордоном. Ці активи викрили в рамках розслідування 319 кримінальних справ проти українських корупціонерів. Економічні збитки держави від таких схем перевищують 85 мільярдів гривень.
Вітчизняним корупціонерам найбільше полюбилася Великобританія, куди вивели 210 мільйонів доларів. На другому місці в рейтингу розташувався Кіпр - 110 мільйонів доларів, на третьому опинилася Австрія - 85 мільйонів. Четвертою країною стала Латвія з 74 мільйонами доларів, виведених незаконним шляхом.
У НАБУ пояснили, що Британію українські корупціонери люблять тому, що там є податкові пільги, а також респектабельність юрисдикції банків і простота фінансових операцій. На Кіпрі не так престижно, зате там низькі податки і проста фінзвітність.
Виведення грошей за допомогою банків найчастіше здійснюється в Австрії та Латвії. Причина - оперативність роботи фінустанов країн. Австрія також приваблива тим, що тут жорстко дотримуються банківської таємниці і неохоче називають імена кінцевих одержувачів доходів. У пострадянській Латвії знають російську мову і можна легко відкрити банківський рахунок.
На гроші, здобуті незаконним шляхом, найчастіше купують елітну нерухомість в Німеччині та Іспанії. Греція приваблива для корупціонерів тим, що в ній дозволено подвійне громадянство.
Набирає популярності за останній час Чорногорія. Вона розташована неподалік від України. Але часто корупціонери вибирають і далекі країни - заокеанські Віргінські острови і екзотичний Гонконг.
Керівник НАБУ Артема Ситника розповів, що в кримінальних справах фігурують топ-менеджери українських держкомпаній, які працюють в нафтогазовій і гірничодобувній промисловості, машинобудуванні, агросекторі та портах. Зарубіжні підприємства в схемах використовуються в якості посередників, купуючи продукцію за цінами нижче ринкових або, навпаки, поставляючи устаткування або сировину для потреб держпідприємства за завищеними цінами.

Интернет-издание
UA-Reporter.com
Рейтинг: 
Письмо редактору
Загрузка...