ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Інформація щодо кількості хворих у місті ЧОП

    23 квітня 2024 вівторок
    20 переглядів

    Як повідомив завідувач інфекційним відділенням для дітей обласної клінічної інфекційної лікарні Мар ян Мальчицький з 11 по 15 лютого до лікувального закладу з м. Чоп поступило троє дітей із кишковими розладами, високою температурою та катаральними явищами (насморк, кашель і т.п.).


    Згідно досліджень, проведених за допомогою швидких тестів, у дітей наявна ротавірусна інфекція. На сьогодні стан дітей задовільнений.
    Випадки захворювань між собою не пов язані.
    Також серед пацієнтів з аналогічним даігнозом, що поступили протягом останніх чотирьох днів до ОКІЛ, є одна доросла людина.

    Довідково.
    Причиною № 1 гострих кишкових розладів у дітей в усьому світі є ротавірусна інфекція, що характеризується загальною інтоксикацією, пошкодженням слизових оболонок ротоглотки і травного тракту з дегідратацією (втратою рідини) організму, а також проносами, блюванням, слабкістю, підвищенням температури тіла..
    В Україні на долю ротавірусної інфекції припадає від 35 до 75% усіх випадків гострих кишкових інфекцій.
    Джерелом ротавірусів є людина. Передача відбувається фекально-оральним шляхом під час прямого контакту, вживання в їжу інфікованих рота вірусом страв і води та при контакті з іншими поверхнями та предметами, що могли бути забруднені фекаліями (іграшки, підлоги, меблі, одяг тощо). Ротавірус дуже легко передається від людини до людини. Велика кількість вірусів міститься у фекаліях інфікованих осіб у період з двох днів до початку діареї до десяти днів після зникнення симптомів захворювання. Тривалість виділення ротавірусу з фекаліями в осіб із ослабленою імунною системою може бути протягом більш ніж 30 днів після інфікування.
    Ротавірусне захворювання може мати легку форму перебігу – водяниста діарея при цьому триває декілька днів, при тяжкій формі захворювання спостерігається блювання, жар. Інкубаційного періоду триває 1-3 дні. Для ротавірусної інфекції характерний гострий початок — різке підвищення температури (близько третини пацієнтів мають підвищену температуру тіла до 39oС), нудота, іноді біль в животі, часте блювання, сильний пронос, випорожнення — яскраво-жовті, водянисто-пінисті. Крім того, у більшості хворих з’являється нежить, почервоніння в горлі, біль при ковтанні. Багаторічні спостереження виявили, що найбільші спалахи захворювання виникають під час або після епідемії грипу, за що ротавірусне захворювання отримала в народі неофіційну назву «кишковий грип». Симптоми з боку шлунково-кишкового тракту, як правило, зникають через 3-7 днів
    Під час захворювання необхідно дотримуватися заходів особистої гігієни, щоб запобігти зараженню. Особи, що наглядають за хворими, повинні часто мити руки, обробляти руки антисептичними засобами. Забруднені поверхні повинні бути вимиті водою з милом.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору