ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Водогосподарники України та Угорщини працюють на водах Закарпаття

    19 апреля 2024 пятница
    66 переглядів

    Водогосподарники Закарпаття та сусідньої Саболч-Сатмар-Березької області (Угорщина) провели спільне обстеження гідротехнічних споруд і берегових прикордонних укріплень на українській і угорській територіях.

    Спочатку спеціалісти ознайомилися зі станом і роботою насосних станцій у селах Червоне Ужгородського, Велика Паладь Батарської осушної системи Виноградівського районів та виробничою базою Берегівського управління осушних систем і протипаводкових споруд (ОС і ПС), повідомили в відділі міжнародного співробітництва і технічного забезпечення Закарпатського облводгоспу, . Вони оглянули також недавно встановлену автоматизовану гідрометеорологічну станцію із супутниковим зв'язком, яка передана Закарпатському облводгоспу разом із п'ятьма аналогічними станціями у ході реалізації "Меморандуму про взаєморозуміння між урядом України та урядом США про співпрацю з питань завчасного попередження про паводки у Закарпатській області (Україна) шляхом спорудження автоматичних гідрометеорологічних станцій із супутниковим зв'язком" І будуть інтег-ровані в єдину спільну автоматизовану систему (АІВС) "Тиса" для моніторингу гідрометеорологічної ситуації у басейні ріки Тиса.

    Угорські водники, ознайомившись із будівництвом правобережної дамби р.Тиса поблизу сіл Четово та Вари Берегівського і смт. Вилок Виноградівського районів, лівобережної дамби у с. Вишково на Хустщині та правобережної дамби р.Тиса вище міста Хуст, відзначили високі темпи будівельних робіт, які проводяться останнім часом на Закарпатті.

    На угорській території експерти ознайомились із насосною станцією поблизу с.Тисасолко, автоматизованою гідрометеорологічною станцією у с.Гарболц, із центрами захисту в с.Тисабеч і м.Вашарошнамень, а також із складами аварійного запасу в селах Ти-сабеч, Кішгодош, Тарпа і Лоня. Обмінялися досвідом щодо організації роботи служби руслових, яка в Угорщині має давню традицію. Тут вдало поєднують життя і роботу руслових та їх сімей безпосередньо біля водотоків і гідротехнічних споруд.

    Спеціалісти протипаводкового захисту продемонстрували закарпатським водникам новий засіб стаціонарного захисту — мобільні металеві шпунтові плити, з допомогою яких за короткі терміни можна звести тимчасові дамби чи підвищити гребінь дамби у випадку небезпечної ситуації.

    Експерти обох країн дійшли згоди щодо необхідності проведення берегоукріплюючих робіт правого берега р. Тиса поблизу смт Вилок, реконструкції правобережної дамби р.Тиса на ділянці Вари—Бадалово та лівобережної дамби р.Боржава, а також доцільності реконструкції правобережної дамби р.Тур і лівобережної дамби р. Паладь на території України.

    Угорські водники поінформували своїх українських колег про проект будівництва польдерів Самош-Красна і Верхнє-Турського у рамках реалізації плану Вашаргелі.

    За результатами зустрічі, було складено відповідний протокол. Водогосподарники двох країн відзначили задовільний стан гідротехнічних споруд як на українській, так і угорській територіях і їх придатність для безаварійного пропуску можливих повеневих вод.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору