ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Розвиток туристично-рекреаційної галузі Закарпаття за 2004 рік — тема брифінгу начальника управління по туризму Сергія Слободянюка

    19 апреля 2024 пятница
    60 переглядів

    За словами Сергія Слободянюка, справжня „революція”, що піднесла рівень життя краян та зробила Закарпаття туристичною перлиною України, відбулася саме в галузі туризму та рекреації нашого регіону. Це стало можливим завдяки реалізації ґрунтовної та перспективної програми розвитку туризму, що розробило й виконувало управління. За 2 роки область прорвала інформаційну блокаду щодо переваг Закарпатської області перед іншими регіонами України та унікальних природних, географічних і кліматичних умов, якими наділений наш регіон. Поєднання можливостей лікування цілющою мінеральною водою, гірськолижного відпочинку, туристичних маршрутів та екскурсій, цінові пропозиції та традиції багатонаціональної культури роблять відпочинок на Закарпатті найпривабливішим в країні.Сьогодні в Ужгороді відбулася прес-конференція начальника управління по туризму та курортах Закарпатської ОДА Сергія Слободянюка, на якій йшлося про розвиток туристично-рекреаційної галузі Закарпаття у 2004 році.

    Як повідомив С.Слободянюк, за останні роки розвиток туристично-рекреаційного комплексу області характеризується позитивною та сталою динамікою, внаслідок чого галузь відіграє дедалі вагомішу роль в соціально-економічному розвитку регіону. Комплексний підхід до розвитку туризму та курортів на обласному рівні, підтримка розвитку малого та середнього бізнесу у туристичній сфері, зумовили значне зростання кількості туристів та обсягів наданих їм послуг і не тільки.

    Про це свідчать і порівняльні показники фінансово-господарської діяльності туристично-рекреаційних, санаторно-курортних та готельних закладів області за 2004 рік. У порівнянні з 2003 роком збільшилася кількість обслуговуваних туристів на 27% (а саме на 52,3 тис. осіб) і становить сьогодні 247,3 тис. осіб; обсяг наданих послуг збільшився на 30% (а саме на 21,0 млн.грн.) і становить 91,4 млн.грн.; сума одержаного балансового прибутку зросла на 54% (а саме на 1,4 млн.грн.) і становить 4,1 млн.грн.; зросли відрахування до бюджетів всіх рівнів (місцевий, державний) на 34% (а саме на 3,7 млн.грн.) і становить 14,6 млн.грн. Також у галузі збільшилася сума коштів, направлених на модернізацію (реконструкцію) матеріально-технічної бази в 2,5 рази — а саме на 13,9 млн.грн. у порівнянні з 2003 роком і становить 23,0 млн.грн.

    Туристично-рекреаційний комплекс області допомагає у вирішенні нагальних соціально-економічних проблем краю, зокрема тих, що стосуються зайнятості – у 2004 році в галузі створено 151 робоче місце.

    Відповідно до Законів України на території області створений сприятливий інвестиційний клімат, що дозволяє реалізувати інвестиційні проекти у пріоритетних видах економічної діяльності, одним з яких визнано туристично-рекреаційну галузь. У контексті розвитку цієї галузі перспективним може вважатися інвестування, пов’язане з: розробкою і використанням 30-ти наявних на території області водопроявів термальних мінеральних вод; розбудовою нових гірськолижних комплексів на території області; створенням сервісної інфраструктури сучасного рівня.

    Як повідомив С.Слободянюк, станом на 01.12.2004 р. в області зареєстровано 10 інвестиційних проектів в галузі туризму, на загальну суму 11,7 млн.дол.США., з них: 6 – у сфері санаторно-курортного обслуговування, 3 – у сфері готельного бізнесу та 1 – у сфері туристичних послуг. Станом на 01.10.2004 р. залучено інвестицій на загальну суму 9,2 млн.дол.США, що складає 78,6% від загальної кошторисної вартості проектів. Окремі з них реалізуються за участю іноземного капіталу: реконструкція та будівництво санаторно-оздоровчого комплексу “Термал-Стар (Ужгородський район), реконструкція та будівництво санаторно-оздоровчого комплексу “Солені млаки” (Мукачівський район), реконструкція готельного комплексу “Зірка” (м.Мукачево), будівництво комплексу котеджів для надання місць для короткотермінового проживання в с.В.Лази (Ужгородський район).

    Мережа санаторно-курортних, туристично-рекреаційних та готельних закладів області нараховує 226 об’єктів, серед яких: 38 санаторіїв та санаторіїв-профілакторіїв; 113 туристичних баз та баз відпочинку; 75 готельних закладів.

    Для збалансованого досягнення мети якісного обслуговування туристів та рекреантів розвиток туристичної галузі області спрямований на формування мережі малих приватних готелів і засобів розміщення інших типів, а також поступовий розвиток інфраструктури обслуговування. Так, протягом 2004 року розпочали роботу 24 об’єкти туристично-рекреаційного призначення, продовжується будівництво ще 23 об’єктів. Для порівняння: протягом 2003 року розпочали роботу 17 закладів туристично-рекреаційної призначення, здійснювалося будівництво 6 об’єктів.

    Щороку в розвиток, реконструкцію та модернізацію туристично-рекреаційної галузі краю вкладаються значні внутрішні кошти. Так, за 2004 рік освоєно 23,0 млн.грн., що в 2,5 рази більше ніж за аналогічний період 2003 року.

    На сьогодні в області 46 діючих гірськолижних підйомників. Найбільша їх кількість знаходиться у Рахівському (11 підйомників), Великоберезнянському (9 підйомників) та Міжгірському (8 підйомників) районах, саме ці райони є і найбільш популярними для гірськолижного відпочинку. Кількість підйомників з року в рік зростає.

    Серед гірськолижних центрів найдинамічніше розвиваються Боржавські полонини Міжгірського району та полонина Драгобрат Рахівського району. Наприклад, тільки в кінці 2003 року - на початку 2004 року на полонині Драгобрат встановлено і розпочали роботу 2 підйомники та 4 туристично-рекреаційні заклади. На даний час на Боржавських полонинах у с.Пилипець продовжуються роботи по встановленню ще однієї канатно-буксирувальної дороги бугельного типу довжиною 1100 м. Одночасно розпочато будівництво: крісельних доріг в смт.Міжгір’я довжиною 1000 м. та в с.Річка довжиною понад 2000 м.

    Для пропаганди наявного туристично-рекреаційного потенціалу управлінням по туризму та курортах у 2004 році видано - календар зведених культурно-мистецьких та спортивно-туристичних подій „Чим цікава Срібна Земля?”. Крім цього, за інформаційно-консультаційної допомоги управління по туризму та курортах видано туристичні каталоги „Літо в мальовничих Карпатах”.

    У 2004 році суб’єкти туристичної діяльності стали офіційними учасниками 9-ти міжнародних спеціалізованих туристичних виставок, які проходили в Словаччині (м.Кошици), Угорщині (м.Будапешт, м.Ніредьгаза), Польщі, Україні (м.Київ, м.Одеса) .

    Організовано та проведено ІІІ Міжнародну виставку-ярмарку „Турєвроцентр-Закарпаття 2004”, яка відбулася 23-24 вересня в м.Ужгороді. Під час виставки-ярмарку проведено триденний прес-тур для представників засобів масової інформації відомих туристичних видань України (репортажі демонструвалися та друкувалися у провідних ЗМІ) та одноденний рекламний тур для туроператорів та турагентів з регіонів України.

    З метою сприяння розвитку підприємництва і самозайнятості населення області, зокрема у сільській місцевості, прийнято розпорядження голови державної адміністрації “Про врегулювання діяльності у сфері сільського туризму” від 18.03.2004 р. № 118. На виконання цього розпорядження в районах області проведено методичну і консультаційну роботу з головами сільрад та власниками агросадиб щодо організації діяльності у галузі сільського туризму, зокрема роз’яснення окремих положень Законів України “Про туризм”, “Про підприємництво”, “Про особисте селянське господарство”. Проінформовано про умови кредитування будівництва житла на селі по програмі “Власний дім”.

    З метою забезпечення розширення сфери зайнятості сільського населення, підвищення рівня його добробуту, скорочення міграції робочої сили з сільської місцевості до міст прийнято розпорядження голови державної адміністрації від 08.06.2004 р. № 299 та затверджена рішенням обласної ради від 23.06.2004 р. № 363 „Програма розвитку сільського туризму в Закарпатській області на 2004-2008 роки”.

    Практична допомога сільському туризму Закарпаття була надана й під час проведення II Всеукраїнської виставки-ярмарку “Українське село запрошує”, що відбулася у травні 2004 року у м.Києві. Завдяки фінансовій підтримці облдержадміністрації про свої послуги у сфері сільського туризму змогли заявити 11 власників сільських садиб та 3 організації, що займаються просуванням на туристичний ринок цього специфічного турпродукту.

    Також на брифінгу було наголошена і на проблемних питаннях туристично-рекреаційної галузі. А саме — недостатньо розвинена інфраструктура галузі та сервісна інфраструктура місцевостей (наявність закладів харчування, придорожніх рекламно-інформаційних вказівників, стан вокзалів, тощо), де розташовані заклади та об’єкти туристично-рекреаційної галузі; слабка комунікаційна доступність перспективних для освоєння в туристично-рекреаційних цілях територій (поганий стан доріг, відсутність електрифікації, телефонізації); недостатня кваліфікація кадрів, і як наслідок, низький рівень обслуговування в закладах розміщення; відсутність у багатьох суб’єктів підприємництва повного пакету документів по забезпеченню правомірності їх діяльності.

    Сьогодні на Закарпатті ведуться роботи по реалізації таких перспективних проектів у туристично-рекреаційній галузі: трансформація вузькоколійної залізниці (750 мм) Берегово-Іршава у туристичну та розвиток на її базі туристичної інфраструктури (Іршавський район); розбудова комплексу туристично-спортивного призначення “Боржавські полонини” (Міжгірський район); розбудова гірськолижного центру “Драгобрат” (Рахівський район); будівництво оздоровчих об’єктів (по типу пансіонатів) на базі мінеральних джерел (Свалявський район); розвиток інфраструктури курорту місцевого значення “Солотвино” (Тячівський район); створення рекламно-інформаційного центру з обслуговування туристів у м.Ужгороді.

    За інформацією начальника управління по туризму та курортах С.М.Слободянюка, у 2004 році в області розпочали роботу нові об’єкти туристично-рекреаційного призначення: кемпінг в урочищі Майдан с.Підполоззя (Воловецький район), мотель „Арніка” в с.Синевирська Поляна (Міжгірський район), котеджі для відпочинку (приватна власність) в с.Солочин (Міжгірський район), готель-ресторан „Лісова казка” в с.Кваси (Рахівський район), готельно-ресторанний комплекс „Гранд” в с.Великий Бичків (Рахівський район), 4-ри міні-готелі на полонині Драгобрат (Рахівський район), санаторний корпус на 200 місць (ТОВ “Сузір’я”) в с.Солочин (Свалявський район), добудовано готель “Фортуна” (ТОВ “Фортуна”) в с.Поляна (Свалявський район), готель “Оксана” в м.Тячів, база відпочинку “Ла моара” в смт.Солотвино (Тячівський район), база відпочинку „Ельдорадо” в смт.Солотвино (Тячівський район), 5-ть баз відпочинку в смт.Солотвино (Тячівський район), готельно-ресторанний комплекс “Камелот” в с.Кам’яниця (Ужгородський район), туристично-рекреаційна зона „Ведмідь” в с.Цеглівка (Ужгородський район), санаторний корпус в с.Шаян (Хустський район), база відпочинку в с.Велятино (Хустський район), база відпочинку „Карпатиа” в с.Шаян (Хустський район).



    Здійснюється будівництво наступних об’єкти туристично-рекреаційного призначення:

    - туристично-рекреаційного комплексу в с.Дийда на Дийдівскому озері (Берегівський район),

    - готельний комплекс в с.Кострино (Великоберезнянський район),

    - готель в с.Нижні Ворота (Воловецький район),

    - 3-ри готелі в смт.Жденієво (Воловецький район),

    - торгово-готельний комплекс в смт.Воловець,

    - 3 бази відпочинку в с.Пилипець (Міжгірський район),

    - 1 база відпочинку в с.Подобовець (Міжгірський район),

    - 2 будинки відпочинку в с.Солочин (Свалявський район),

    - завершується будівництво водолікарні на території санаторію “Сонячне Закарпаття” в с.Поляна (Свалявський район),

    - санаторний корпус на 48 номерів (приватна власність) в с.Поляна (Свалявський район),

    - санаторний корпус на 24 номери (приватна власність) в с.Поляна (Свалявський район),

    - санаторний корпус на 32 номери (ТОВ “Сонячна Поляна”) в с.Поляна (Свалявський район),

    - санаторний корпус на 24 номери (ТОВ “Шафран”) в с.Поляна (Свалявський район),

    - пансіонат на 100 номерів (ТОВ “Каскад”) в с.Поляна (Свалявський район),

    - корпус на 60 номерів (ТОВ “Купель”) в с.Поляна (Свалявський район),

    - екотуроб’єкт в с.Кібляри (Ужгородський район),

    - санаторний комплекс в с.Анталовці (Ужгородський район),

    - котеджі для надання місць короткотермінового проживання в с.В.Лази (Ужгородський район) .



    Сергій Пономаренко

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору