Додати новий коментар

28 березня 2024 четвер

ФК "Минай" програв уперше після 9-матчевої безпрограшної серії в чемпіонаті та Кубку

70 переглядів
    Переможну ходу минайців зі столиці Закарпаття зупинив "Гірник-Спорт"

Схоже, вдруге в кар’єрі Жабченко витягує Гірник-Спорт. Прийнявши команду після провального відрізку Мазяра, Ігор Анатолійович відразу допоміг їй виграти два матчі поспіль. І хоча в гості прибула друга команда першості – ФК Минай, господарі почали активно й сміливо. Тим більше, були кадрові проблеми у гостей, бракувало провідного форварда Гегедоша, вінгера Страшкевича, основного воротаря Поповича – і хоча заміни їм по факту були, але, звичайно, рівноцінно компенсувати відсутність таких футболістів було б важко.

А от Гірник-Спорт зумів перебудувати свою гру. І ключовим рішенням стало повернення Козлова, який на початку сезону вже було покинув команду. Активний форвард давав адресу передачам і здорово посилив гру. Уже в дебюті він замикав простріл Лозового з лівого флангу, пробивши повз воріт із близької відстані. А невдовзі рахунок було відкрито, правда, «зусиллями» самих гостей. Після передачі Збуня з краю в карний майданчик екс-гравець Гірника-Спорт Дмитренко зрізав м’яча в свої ворота – 1:0.

Але те, що господарі повели в рахунку, не можна списувати просто на везіння й невдачу суперників. Після голу Гірник-Спорт провів відразу кілька гострих атак: флангову подачу, випередивши воротаря, головою замикав Козлов (мимо), а пізніше Кулинич потягнув розкішний дальній удар Лиховидька. Слідом розкішний дальній удар Кравчука з лівої ноги прийняла на себе стійка. А на 26 хвилині Збунь потягнув контратаку два в два, віддав поперечний пас на Батюшина, що прибіг із лівого краю (Стасюк запізнився з перехопленням), але Юрій із близької відстані перебив вище воріт.

Після п’яти перемог поспіль і 9-матчевої безпрограшної серії ФК Минай «заглянув у прірву»: тільки за першу третину матчу біля його воріт було створено шість реально гострих моментів, реалізувати вдалося «гірникам» лише один із них, та й то не без «допомоги» суперників. Лише після заміни й певної перебудови гри закарпатцям вдалося трішки вирівнятися й навіть отримати шанс зрівняти рахунок перед самою перервою. На 43 хвилині Нурієв тонким пасом запустив у прорив Пиняшка, той вдало підключив Шпака, і ось він уже перед воротарем. Хавбек міг розпоряджатися моментом, але програв дуель Ситникову – воротар парирував прямий удар.

Після перерви настала черга хапатися за голову уже в господарів. Збунь тонким пасом виводив на воротаря товариша, але захисник Жичиков встиг перехопити пас ще до удару. Слідом Лозовий цікаво підкручував у дальню дев’ятку, трішки не влучивши в ворота. А ще через десять хвилин його штрафний перевів на кутовий воротар Кулинич. Тут же Козлов після флангової подачі головою направив м’яча поруч із дев’яткою. Лише серія замін (відзначимо дебют орендованого у Динамо Петрусенка – новачка господарів) разом із затяжним осіннім дощем дещо збили цей шквал гострих атак.

Гра заспокоїлася і виникло питання – а що ж Минай? За другий тайм було подано багато стандартів, але ударів бракувало. От і виходить, що чи не найгострішим залишився у гостей несильний дальній удар Шпака з лінії карного майданчика. Лише в кінці, при завантаженні м’яча після стандарту, мокрий газон ледве не зіграв свою роль, коли невдало зіграв Ситников. Але воротаря підстрахував Шопін, тож мінімальна перевага господарів не похитнулася. Це третя поспіль перемога Гірника-Спорт після відставки Мазяра. Ігор Жабченко зумів струсонути колектив і надихнути його на результат.

Гірник-Спорт (Горішні Плавні) – ФК Минай 1:0

Гол: Дмитренко, 8 (а/г)

Гірник: Ситников, Суханов, Кравчук, Білий, Шопін, Чепелюк, Батюшин© (Корольков, 65), Збунь (Котляр, 80), Лиховидько (Петрусенко, 83), Лозовий (Одарюк, 75), Козлов (Хоцяновський, 84).
    Запасні: Данкович, Білоус, Ралюченко, Головко.
    Головний тренер: Ігор Жабченко.

Минай: Кулинич©, Жичиков, Маткобожик, Дмитренко (Микуляк, 36), Антоніо Сантос (Кополовець, 78), Стасюк, Гавриленко (Карноза, 63), Шпак (Араужо, 78), Нурієв (Вагін, 46), Пиняшко, Маїк.
    Запасні: Черепко, Русин, Лобода, Кіча.
    Головний тренер: Василь Кобін.