28 березня 2024 четвер

Ужгородське "Закарпаття" обіграло київську "Оболонь" - 1:0

68 переглядів
    "Закарпаття" нарешті обіграло "Оболонь"

На стадіоні «Оболонь» у столиці України зійшлися дві команди, котрі ще минулого сезону виступали у першій лізі. В очній зустрічі можна було вияснити, хто ж краще все-таки адаптувався у Прем’єр-лізі. Судячи із перших турів й того, яке команди займають місце у турнірній таблиці, краще справи ідуть у столичних футболістів. Підопічні Юрія Максимова уже набрали 9 очок, тоді як ужгородці лише в останньому турі взяли перші очки.

Також дана зустріч повинна була дати відповідь, чи пішла на користь обидвом клубам майже тритижнева перерва, пов’язана із іграми національної збірної. «Оболонь» за цеч час з’їздила до Алчевська, де легко розправилась із місцевою “Сталлю» у Кубку України. А от підопічні Ігоря Гамули офіційних ігор не проводили. Вони лише зіграли товариську в Добромилі з ФК «Львовом» (0:0). Однак ця гра була важливою для закарпатців, у ній Ігор Гамула міг перевірити п’ятьох гравців, яких буквально в останній день трансферного вікна вдалось заявити.

Однак сьогодні із них лише орендований Олександр Трішовіч вийшов у стартовому складі гостей, ще троє розпочали матч із лави запасних. Серб постійно брав участь участь в контратаках команди, роблячи рейди по своєму лівому флангу. Саме на контратаки перейшли футболісти з Закарпаття після того, як вже на початку гри відкрили рахунок. Рубен Гомес зробив навіс з правого флангу, а Сергій Давидов, вигравши верхову боротьбу в центрального захисника, вийшов віч-на-віч з Бойком і холоднокровно розстріляв його.

Оборона «пивоварів» у цьому матчі розчарувала чи не найбільше. Роблячи одну за одною позиційні помилки, захисники дозволяли гостям створювати загрози біля власних воріт. Інші ж ланки працювали трохи краще. Моментів біля воріт Бабенка вистачало, однак вони, як правило, виникали після стандартів. Одразу двічі ще в першій частині гри «Оболонь» могла забивати, однак в одному випадку виручив захисник, що виніс м’яч з лінії, в іншому випадку надійно зіграв Бабенко. Саме Дмитро став героєм уже на доданих хвилинах першого тайму. За порушення правил у штрафному майданчику проти Варанкова суддя призначив пенальті. Та Куценко пробив занадто самовпевнено й Бабенко легко відбив м’яча.

А відразу по перерві той же Давидов міг поставити господарів у безнадійне становище, але свого шансу не використав. Це була чи не єдина осмислена атака гостей у другому таймі. Фактично всю другу половину «Оболонь», яка до його початку зробила усі три заміни, провела в атаках, однак кураж впіймав Бабенко. В інших же епізодах столичним гравцям не щастило, як, наприклад, після удару головою Морозюка, коли м'яч пройшов у кількох сантиметрах від стійки. В останні ж хвилини взагалі гра майже заспокоїлась, підопічні Максимова нічого не змогли створити біла воріт Бабенка.

Рахунок до кінця гри так і не змінився. "Закарпаття" вперше в цьому чемпіонаті везе додому очки. Ця перемога стала першою для них над "Оболонню". Команди між собою зустрічались лише два рази, у сезоні 2004/2005 рр. Тоді в першому колі "пивовари" на виїзді перемогли 2:1, у повторній грі була зафіксована нульова нічия.