24 квітня 2024 середа

Футбол повертається на Закарпатські поля!

45 переглядів
    У центральному матчі туру зійшлися "Мукачево" та "Поляна"

Минулої неділі на стадіонах Закарпаття поновилася футбольна першість. На стадіонах міст та сіл області знову стало людно, що означає одне - великий футбол повертається!. Центральному матчі туру, в Мукачеві, зійшлися принципові суперники “Мукачево” та “Поляна”.

Матч туру завершився мінімальною перемогою мукачівців. Найбільша несподіванка туру відбулася в Пістрялові, місцевий “Метеор” на очах у власних вболівальників програв іршавській Бужорі…
    ФК «Мукачево» - «Поляна» (Свалява) 1:0 (юнаки 1:1)
    Центральний матч 12 туру відбувся в Мукачева, де одноіменний місцевий клуб приймав свалявську Поляну. Це була битва за 6 очок. Обидві команди знаходяться наверху турнірної таблиці, і, однозначно, до останнього, боротимуться за найвищі місця. Побачити на власні очі матчі лідерів зібралося немало на роду. Однак якісною грою своїх вболівальників не порадувала жодна з команд. Можливо вдалося взнаки перерва в чемпіонаті, яка тривала більше місяця, і команди, лише поступово набирають оптимальні кондиції, а можливо в матчі лідерів. В міжсезоння “Поляна” провела активну “трансферну компанію”. В команду повернулися Чубірка та Реплюк, а також прийшов Сергій Українець, відомий виступами за Карпати “Яремче” та “Прикарпаття” (Івано-Франківськ). Також в команді з ‘явився уже екс-форвард Метеору Іван Жаренко. В ФК “Мукачево” в ворота знову став Емеріх Князь, що додало впевненості захисникам господарів. Протягом гри, жодна з команд не спішила захоплювати ініціативу і нав’язувати свою гру супернику. Проте один гол в матчі глядачі таки побачили. Гості помилилися в центрі поля, і Бандурович відкрив рахунок ударом з-за меж штрафного майданчика. Свалявці, можливо, більше контролювали м‘яч, але девідентів з цього гості так і не отримали. Окрім декількох навісів з флангів, підопічні Кондрі нічим не запам’яталися. Довгоочікуваного штурму на ворота Князя, у виконанні полянців глядачі так і не дочекалися, Не продемонстрували змістовної гри і господарі, то їм швидкості не вистачало, то останнього пасу, але фінальний свисток арбітра так і зафіксував мінімальну перемогу підопічних Віктора Ряшка. В наступному турі на обидві команди чекають непрості матчі, мукачівці завітають до Севлюша ,а свалявці, в матчі туру приймуть вдома “Берегвідейк”.
    «Ф.Медвідя» (Н.Давидково) - «Севлюш» (Виноградів) 1:1 (5:0)
    Аутсайдер чемпіонату вдома приймав міцний “Севлюш”. Склади обох команд, за час перерви, зазнали змін, особливо це стосується господарів. Загалом гра проходила в спокійному руслі, високих швидкостей команди не демонстрували. Однак при цьому, обидві команди створили декілька моментів. Щодо забитих м’ячів, то першими відзначилися давидківці. Близько 15 хвилини зустрічі, пенальті реалізував найкращий бомбардир “Ф.Медвідя” – Чесарь. Першу половину гри виграли господарі. А в другій половині гри, за 15 хвилин до кінця поєдинку, гості вирівняли становище. Навісну передачу з лівого флангу, кіпер господарів відбив м‘яча прямо на форварда Севлюша, який без над зусиль переправив “круглого” в ворота.
    «Метеор» (Пістрялово) - «Бужора» (Іршава) 2:3 (0:2)
    “Метеор” був фаворитом цієї зустрічі. І хто б міг подумати, що після того, як пістрялівці подолали вдома “Мукачево”, “Середнє” та “Поляну”, “Метеор” поступиться вдома іршавцям. Так “Бужора" продемонструвала хороший результат за підсумками першого кола, але все-таки склад Метеору на сьогоднішній день сильніший, ніж у Бужори, навіть, якщо зважити на те, що команду покинув її основний форвард Жаренко. Зате форвард, який ще восени минулого року виграв Кубок аматорів у складі Берегвідейка, а перше коло цього чемпіонату провів у Поляні Микола Нодь, скоріш за все друге коло проведе у складі пістрялівців. Є втрата і у Бужори. Юний Василь Пітра відправився на оглядини до представника УПЛ, київської Оболоні. Перша 45-хвилинка повністю проходила під диктовку господарів. І вже на 5 хвилині Антон Тіма відкрив рахунок в матчі. Після забитого м’яча господарі далі продовжували штурмувати ворота іршавців. Можна виділити удар невгамовного Тіми, але м’яч пройшов в кількох сантиметрах від стійки воріт гостей. Перша половина гри звершилась мінімальною перемогою Метеора. Проте після перерви господарів, немов би підмінили. Гравці Метеора немов б и розслабилися і почали думати, що виграють цей поєдинок малою кров’ю. Але “Бужора” в другому таймі виглядали значно краще. Вже на 55 хвилині Василь Номеровський зрівнює рахунок, а ще через 7 хвилин, Остафійчук, який вийшов на заміну, вивів гостей вперед. Два пропущені голи дещо активізували господарів, вони могли відновити “статус-кво”, але Русин свій шанс не використав. А за 15 хвилин до кінця поєдинку Остафійчук оформлює дубль. І лише після такого “холодного душу”, “Метеор” спромігся на один гол. Наприкінці поєдинку Калій реалізував пенальті. Фінальний свисток арбітра зафіксував несподівану перемогу Бужори.
    «Берегвідейк» (Берегово)- «Ялинка» (В.Бичків) 6:2 (16:0)
    Діючий чемпіон Закарпаття друге коло відкрив домашнім поєдинком проти бичківської Ялинки. Було цікаво глянути на підготовку берегівських футболістів перед над серйозним поєдинком в рамках Кубку України проти першолігового Нафтовика, який зараз перебуває в прекрасному тонусі, демонструючи блискучі результати. Склад Берегвідейка, як і більшості обласних команда кадрові зміни не оминули. Три новачки були помічені в матчі з Ялинкою. В основі з’явилися Карповець та Рудовець, а Саркіс та Азаров залишилися в запасі, а після перерви на заміну вийшов Хомин. Є в берегів чан і втрати, над досвідчений Сергій Єсін запрошений на тренерську роботу в першоліговий Геліос, Заставний скоріш за все. Продовжить кар’єру в ФК “Львів”. Відсутний ще з часів кубкового матчу Смішко. До середини першого тайму обидві команди обмінялися небезпечними ударами, у господарів небезпечно пробивав Калапач, але м’яч, після його удару просвистів над поперечиною. Випад гостей був значно гостріший. Лідер гостей, Гумеров наважився на ужар з-за меж штрафного майданчика, але сейв Крашевського був не менш блискучим. А на 24 хвилині, підопічні Роберта Нодя відкрили рахунок – це новачок команди Рудовець замкнув передачу з лівого флангу. Однак, вже через кілька хвилин, гості зрівняли рахунок. В невгамовного Гумерова удар виявився просто на славу, з-за меж штрафного майданчика, потужний удар лівою ногою, і м’яч затріпотів в “дев’ятці ” воріт Крашевського. Після цього вже господарі повністю перехопили ініціативу і в період з 39 по 42 хвилину, тричі відзначилися. Дублем “вистрілив” Піцур вдало користуючись передачами Сергеєва та Лукашука, третій гол забив найкращий бомбардир Калапач, асистував йому Рудовець. Тож після першого тайму рахунок був 4:1. По-перерві, наставник господарів, Нодь зробив кілька замін. І вже на 50-хвилині Андрій Сливка забив п’ятий м’яч. Ще через дві хвилини, гравець Ялинки, Варивода скоротив розрив в рахунку. А крапку в матчі поклав все той же Андрій Сливка ударом головою. Отже впевнена перемога Берегвідейка, над одним з аутсайдерів цього сезону. Але гра берегів чан, поки що, залишає багато запитань. Все-таки завдання стоїть, пройти першоліговий бар’єр, а зважаючи на сьогоднішню форму Нафтовика, в грі берегівчанам , як в захисті, так і в атаці слід добряче додати.
    В наступному турі на “Берегвідейк” чекає справжня повірка на міцність і готовність перед кубковим матчем. У Сваляві зійдуться в бою “Поляна” та “Берегвідейк”.
    «Вишково» - «Середнє» 1:4 (1:0)
    Дебютний матч другого кола, більш сильнішим і досвідченішим гравцям Середнього вдалося виграти. Однак не так вже й легко. Перший тайм завершився нульової нічиєю, а в другій половині гри першими рахунок відкрили саме вишківці. Однак досвід та клас гравців Середнього дався взнаки, і гості забили аж 4 м’ячі у відповідь. Отже, підопічні Піньковського другу половину чемпіонату розпочали з виїзної перемоги.
    ФК «Ужгород» - «Карпати» (Воловець) 0:3 (5:0)
    Дещо несподівано завершився матч в обласному центрі. Ні, не дивно, що “Карпати” здобули виїзну перемогу, але несподіванкою став розгромний результат поєдинку. Перший тайм завершився мінімально перемогою Карпат. А в другому таймі воротар ужгородців ще двічі витягував м’яч з сітки власних воріт. Отже воловецькі футболісти розпочали 2 частину сезону впевненою перемогою, хоча склад Карпат перед кожною грою залишається величезною загадкою. В команді, й надалі з’являються нові виконавці…