ФК "Закарпаття" програв ФК "Карпати" — 0:3

19 квітня 2024 п'ятниця
    71 переглядів
    Ужгородський клуб програв львів’янам

Як повідомляє кореспондент UA-Reporter.com, сьогодні, 14 листопада, два клуби Прем’єр-ліги із Західної України – львівські «Карпати» та ужгородське «Закарпаття» – на полі стадіону «Україна» у Львові зіграли товариський матч. Фінальний свисток арбітра зафіксував переконливу звитягу господарів з великим рахунком 3:0.

Контрольна зустріч між «Карпатами» і «Закарпаттям» за попередньою домовленістю головних тренерів повинна була відбутися в Ужгороді на стадіоні «Авангард». Однак своє слово «сказала» небесна канцелярія. Довготривалі дощі на Закарпатті призвели до того, що поле ужгородського стадіону стало непридатним для гри в футбол. Тому керівники клубів вирішили зіграти спаринг у Львові.

У цій зустрічі головний тренер «Карпат» не зміг задіяти трьох гравців основного складу. Олег Голодюк вчора грав за молодіжну збірну України поєдинок відбору до Євро-2011 у Бельгії і став героєм зустрічі – на рахунку хавбека «зелено-білих» два голи, які принесли дуже важливу перемогу українцям. Інший півзахисник Ігор Худоб’як перебуває в таборі національної збірної, а естонський форвард карпатівців Сергій Зеньов ще не повністю одужав після ГРЗ. Проте кадрові проблеми не завадили галичанам впевнено обіграти гостей із Закарпаття.

Практично перша атака «Карпат» завершилася результативно. На третій хвилині партнери кинули в прорив лівим флангом атаки Михайла Кополовця. Прудконогий вихованець закарпатського футболу стрімко увірвався в карний майданчик своєї колишньої команди і від лицьової лінії по діагоналі викотив круглого під удар Андрію Ткачуку. 25-й номер господарів з практично ідеальної передачі скористався на всі сто – немов більярдну кулю в лузу, технічно поклав м’яч у праву «шістку» воріт Дмитра Бабенка – 1:0.

Швидкий гол призвів до того, що карпатівці почали діяти надто академічно. Як наслідок, незважаючи на територіальну перевагу, небезпечних моментів у володіннях Дмитра Бабенка практично не виникало. Натомість «Закарпаття», хоча й менше володіло м’ячем, грало значно гостріше. Як то кажуть, в очах підопічних Ігора Гамули горів вогонь спортивного азарту. Кілька разів кіперу «Карпат» довелося рятувати свою команду від неприємностей. А на 19-й хвилині, коли Павло Ксьонз справа увірвався в карний господарів, лише спільні зусилля Андрія Тлумака та Євгена Тарасенка, який своєчасно прийшов на допомогу своєму кіперу, врятували ворота «зелено-білих» від неприємностей.

Тільки в останні десять хвилин першого тайму «Карпати» знову додали в активності і створили три небезпечних моменти біля воріт закарпатців. Спочатку автор першого голу Андрій Ткачук смачно приклався до круглого і після його потужного пострілу метрів з 24-ох лише затяжний політ Дмитра Бабенка, який з лівої «дев’ятки» переправив бальон на кутовий, врятував ужгородців від другого голу. А наприкінці першої половини зустрічі двічі небезпечно по воротах «Закарпаття» пробивав правий крайній Денис Кожанов. Однак в першому випадку м’яч після удару 9-го номера карпатівців пройшов трохи вище поперечки, а в другому, коли форвард вже бив низом, блискучу реакцію виявив кіпер – кутовий.

Як і перший, другий тайм розпочався з гольової атаки «Карпат». Сергій Кузнецов з центрального кола пасом врозріз кинув у прорив Батісту, який в перерві замінив Михайла Кополовця. Якщо відверто, то в момент передачі важко було повірити, що бразилець зуміє вийти сам-на-сам з Олександром Надьом, який в перерві замінив Дмитра Бабенка – надто вже повільно Батіста пересувається по полю. Та виявилося, що в «Закарпатті» є захисники, які ще повільніші, ніж 80-й номер «Карпат». Батіста таки протягнув м’яч метрів 15 і пробив низом у ближній кут – 2:0.

Остаточно долю матчу було вирішено на 64-й хвилині, коли Денис Кожанов, отримавши м’яч в межах карного майданчика гостей, віддав його Сергію Кузнецову і голеадор «Карпат», розвернувшись, низом пробив у дальній кут – 3:0. Цікаво, що одразу після цього епізоду Олег Кононов замінив його героя на голеадора карпатівської молодіжки Юрія Фурту.

Заключні 25 хвилин «Карпати» провели практично резервним складом. Молодь дуже старалася і робила все, аби збільшити рахунок. Однак більше голів у цій зустрічі глядачі не побачили.

Довідка

«Карпати» (Львів) – «Закарпаття» (Ужгород) – 3:0 (1:0). 14 листопада. Львів. Стадіон «Україна». Сонячно. Температура повітря +6 С. 450 глядачів

Судді: Андрій Грисьо, Юрій Карп’як, Ростислав Пузанський (всі – Львів)

«Карпати»: Тлумак (Мартищук 46), Мілошевіч (Тубіч 61), Ткачук (Бідловський 71), Кожанов (Гудима 65), Годвін (Куцяба 71), Ощипко (Петрівський 61), Гурулі (Габовда 71), Кополовець (Батіста 46), Є.Тарасенко (Гурський 74), Федецький (Гірський 74), Кузнецов (Фурта 65)

Головний тренер: Олег Кононов

«Закарпаття»: Бабенко (Надь 46), Чижевський (Гомес 23), Зотов, Донець, Леандро, Платонов (Поступаленко 71), Балаган, Ксьонз (Біто 71), Микуляк (Шопін 46), Давидов (Грігалевчиус 46), Козоріз (Тимченко 46)

Головний тренер: Ігор Гамула

Голи: Ткачук 3, Батіста 47, Кузнецов 64