Кубок України-2010 - Успішний початок нового велосезону на Закарпатті

19 квітня 2024 п'ятниця
    70 переглядів
    На Закарпатті завершилися перші етапи MTBO Кубка України

Навіть за відсутності лідерів збірної наші краяни не залишили суперникам жодного шансу на етапах MTBO Кубка України 2010 року.

За беззаперечної переваги закарпатських велоорієнтуувальників на Мукачівщині завершилися перші етапи MTBO Кубка України 2010 року (спортивне орієнтування на велосипедах). Навіть за відсутності лідерів національної збірної мукачівців Анни Телякевич, яка зараз виступає у Данії, та В’ячеслава Мухідінова, який готується до сезону у Фінляндії, наші краяни не залишили суперникам жодного шансу. На 17-кілометровій трасі, що була прокладена на стрімких схилах Чернечої гори навкруги Святомиколаївського монастиря, впевнено переміг 33-річний ужгородець Олексій Жданович, друге та третє місця посіли його одноклубники Ференц Гутлебет та Юрій Головацький. Наступного дня, на трохи коротшій – 15-кілометровій - дистанції в околицях села Шенборн, гегемонію закарпатців зумів порушити київський майстер орієнтування Артем Стрижак, що зумів фінішувати з третім результатом – 51 хвилина 59 секунд. Дует лідерів залишився незмінним: за 51 хвилину 45 секунд трасу подолав Жданович, через п’ять секунд після нього фінішував Гутлебет. Не пощастило ужгородцю В’ячеславу Турку, одному з фаворитів гонки: першого дня з-за розриву ланцюга, йому довелося зійти з дистанції, а наступного дня він залишився без медалі з-за проколу камери, фінішувавши четвертим.
    У змаганнях жінок переможці першого дня повторили свій успіх й наступного: двічі перемагала Віра Жданович з Ужгороду, срібним призером стала мукачівка Ніна Расчупкіна, а бронзу повезла до Києва Поліна Піховкіна.
    Лиш у категорії юніорів та ветеранів найвищі нагороди Кубку дісталися не закарпатцям: першим серед юніорів на обох дистанціях фінішував львів’янин Ярослав Пажух (срібло та бронзу на середній трасі вибороли відповідно ужгородці Євген Сіротов та Василь Стегура, а на короткій – мукачівець Олександр Касьянов і Євген Сіротов), серед ветеранів переміг Роман Чепіль зі Львову. Серед дівчат до призової трійки увійшли закарпатки Олександра Жданович, Юліана Хоменко та Ольга Рощина, серед юнаків – ужгородці Сілард Балла, Олександр Зубенко та Сергій Хойдра.
    Ці змагання, що їх, за активного сприяння відділу молоді і спорту Мукачівської райдержадміністрації (начальник Михайло Геревич) та Мукачівського міськвиконкому (заступник міського голови Михайло Лабош) відмінно провела суддівська бригада клубу «Товариш». За їх підсумками скомплектована національна збірна команда, що наприкінці квітня прийме участь в етапах світового кубка в Угорщині.