На Закарпаті «Середнє» та «Поляна» ділять очки…

23 квітня 2024 вівторок
    34 переглядів
    Відбулися матчі XІV туру серед команд Вищої Ліги Закарпаття

Минулої неділі відбулися матчі XІV туру серед команд Вищої Ліги чемпіонату Закарпаття. В центральному матчі туру “Середнє” та “Поляна” переможця не виявили, а “Мукачево” та “Берегвідейк” впевнено здобули свої перемоги. Також варто відзначити першу перемогу в сезоні новодавидківського “Ф.Медвідя”...

«Середнє» - «Поляна» 1:1 (юнаки 1:0). В центральному матчі туру зійшлися дві команди, які мають одинакову кількість очок і мають найвищі завдання на сезон. Для свалявців це вже третя поспіль гра з лідерами першості. Спочатку Мукачево, потім Берегово, а тепер настав час зіграти і з Середнім. З одного боку важкий календар, а з іншого, матчі з лідерами вже зіграні, і в наступних 8 турах є можливість спробувати взяти максимум очок. Поєдинок обидві команди почали обережно, не кваплячись стрімко розвивати власні атаки. Гості зробили акцент на короткі паси, і, при можливості намагалися, ввести свого нападника Жаренка на ударну позицію, а господарі зробили ставку на швидкі контратаки. І в середині першого тайму, коли вже здавалося, що м’яч вийде за межі поля, Денис Пахомов доклав максимум зусиль і діставши м’яча, зробив навіс в зону воротарського майданчику, де першим на м’ячі був екс-форвард Поляни, а тепер вже гравець фк “Середнє” Іван Скунзяк, який і відкрив рахунок матчі. Після забитого м’яча, середнянці віддали ініціативу полянцям. Зрівняти рахунок міг Костик, однак досвідчений Ковач, з ударом нападника справився. Перша половина гри так і завершилась мінімальною перевагою підопічних Піньковського. Другу 45-хвилинку активніше розпочали підопічні Кондрі, однак витиснути щось більше з володіння ігоровою перевагою “Поляна” не могла. В середині другого тайму, тренери обох команд почали вдаватися до замін, після яких гра помітно пожвавішала. За двадцять хвилин до кінця зустрічі, Скунзяк міг зняти питання про переможця матчу, але після виходу віч на віч з Головничем, програв дуель голкіперу гостей. А коли вже місцеві вболівальники очікували та вимагали фінального свистка, гості зрівняли рахунок. Захисники господарів вибили м’яч з власного штрафного майданчику, після подачі зі штрафного, але першим на підбиранні був новобранець Поляни Дячук-Ставицький, який влучно пробивши метрів з двадцяти, вирвав для своєї команди нічию. Воротар господарі, був безсилий, тому що не зміг реагувати на м’яч із-за великого скупчення гравців обох команд в штрафному майданчику господарів. Після взяття воріт, арбітр матчу, Дребужан, дав фінальний свисток, який зафіксував нічию між сусідами по турнірній таблиці.
    «Ф.Медвідя»(Н.Давидково) - «Бужора» (Іршава) 4:1 (1:0). Результат цього поєдинку став справжньою несподіванкою. Так, якби минулого сезону давидківці обіграли Бужору з таким рахунком, то б мало хто здивувався, але в нинішньому сезоні, коли новодавидківці за тринадцять матчів спромоглися лише на дві нічиї, а іршавці, виграли половину своїх матчів, то фаворитом виглядала більш збалансована та зіграна “Бужора”. Однак коли вже на 12 хвилині гості “горіли” 2:0 стало зрозуміло, що здобути бодай нічию в давидківців буде вкрай важко. До того ж обидва м’ячі Роман Керчей провів з пенальті. Однак одинадцятиметрові на цьому не закінчились. За дві хвилини до закінчення першого тайму, пенальті пробивали вже гості, і Симканич також вдало виконав вирок арбітра. В другій половині гри, гра Бужори вже зовсім розклеїлась, абсолютно нічого не виходило в гравців гостей, та й непритаманні для себе помилки допускали футболісти Бужори. А в останній десятихвилинці, підсилений кількома новими виконавцями “Ф.Медвідя” забили ще двічі. Дубль на цей раз оформив Василь Луца. Отже фінальний свисток арбітра зафіксував першу в сезоні перемогу новодавидківців, а іршавці, показали, чи не найгіршу своюгру в цьому сезоні.
    «Берегвідейк»(Берегово) - «Севлюш» (Виноградів) 5:0 (5:0). В матчі XІV туру обласної першості, “Берегвідейк” приймав виноградівський “Севлюш”, який минулого туру обіграв одного з лідерів обласного чемпіонату “Мукачево”. Наставник берегівчан не став проводити ротацію в складі команди, незважаючи на важкий кубковий поєдинок серед тижня. В основному складі відбулася лише одна зміна, капітана Лукашука, який відбував дискваліфікацію за перебір жовтих карток, замінив молодий Карпинець. Щодо самого матчу, то впродовж матчу ініціативою володіли гравці Берегвідейка. Протягом перших пів години гри, господарі створили декілька хороших нагод для взяття воріт, однак реалізація моментів залишала бажати кращого. Так тривало до тридцятої хвилини, коли один з кращих бомбардирів обласної першості, Ігор Калапач, ударом головою з кількох метрів відкрив рахунок в зустрічі. Після забитого голу, “Берегвідейк”, продовжував атакувати, і за дві хвилини до закінчення першої половини гри, Дмитро Саркіс, красивим ударом лівою ногою подвоїв рахунок в зустрічі. За перші 45 хвилин, “Севлюш” мав лише одну нагоду відзначитись, але потужний удар з 25 метрів, Крашевський перевів на кутовий. На 55 хвилині, Сергеєв з Теплим організували третій гол. При чому гол вийшов дуже схожим на той, який “Берегвідейк” забив у ворота Нафтовика. Знову штрафний на лівому фланзі, знову Сергій Сергеєв робить навіс в штрафний майданчик, і знову Олег Теплий головою відправляє м‘яч в правий від воротаря кут. Ще через три хвилини, через травму, змушений був покинути поле воротар виноградівців Гринишин, і в зв’язку з відсутністю запасного голкіпера в складі гостей, в ворота змушений був стати польовий гравець, який до слова відстояв не гірше, ніж голкіпер, виручивши “Севлюш”, від кількох неминучих голів. Наприкінці матчу, Сливка та Саркіс, все таки заставили гостей, ще двічі розпочинати з центру поля. Отже фінальний свисток, арбітра зустрічі, Шимона, зафіксував впевнену перемогу підопічних Нодя.
    «Мукачево» - «Карпати» (Воловець) 3:0 (5:0). “Карпати” другу половину чемпіонату розпочали надзвичайно потужно, буквально “знищили” на своєму шляху “Ужгород” та “Ф.Медвідя” з загальним рахунком 11:1. Але в цю неділю на них чекало справжнє випробування в Мукачеві, яке команда з Воловця провалила. “Мукачево” повинно було будь що реабілітуватись за поразку в Виноградові. І тому вийшло на домашній поєдинок з максимальним настроєм. Вже після першого тайму, підопічні Віктора Ряшка забили два м’ячі, зусиллями Бундаша та Кундрика. В середині другої половини гри, точний удар Василя Куделка довершив впевнену перемогу мукачівців, які після цієї перемоги одноосібно захопили другу позицію.
    «Вишково» - «Ялинка» (В.Бичків) 3:0 (0:0). До складу вишівців повернувся Юрій Піщальник, який додав впевненості грі команди в захисті. Перший тайм цього поєдинку пройшов в рівній боротьбі, здебільшого боротьба точилася в центрі поля. А в середині першого тайм “Ялинка” залишилась в чисельні меншості. Хоча, навіть після вилучення деякий час господарі не могли захопити ініціативу але на 35 хвилині, вони отримали право на пенальті, який реалізував штатний пенальтист команди Карло Сойко. Забитий м’яч та настанови тренера в перерві освіжили вишівців, і вони заграли активніше після перерви. Їхні старання увінчалися ще двома забитими м’ячами. Голи Фейшуша та Семенова закріпили успіх єдиного представника Хустщини в Вищій Лізі обласної першості, і здобули перші очки в другому колі.
    ФК «Ужгород» - «Метеор» (Пістрялово) 1:2 (0:4). Друге коло ужгородська команда не надто вдало. Одне очко в двох матчах, проти команд, які не відносять до лідерів обласної першості, і найголовніше, відсутність забитих м’ячів. То ж молоді футболісти прагнули будь що реабілітуватися за невдалий старт. Хоча суперник в ужгородців був не з тих, що так просто віддасть очки. “Метеор” має завдання втрутитись в боротьбу з медалі, і підбір виконавців у пістрялівців хороший. Першим забив “Метеор”. Гравець гостей Валі-Зате Муртаза відкрив рахунок в матчі на 18 хвилині. Наприкінці першого тайму Ігор Ловкса вирівняв положення. В середині другого тайму господарі втратили чудову нагоду вийти вперед, отримавши право на одинадцятиметровий. Однак Гулей цей шанс змарнував. А в доданий арбітром час, більш досвідчені гості, вирвали перемогу зусиллями Олександра Русина.