Перемога понад усе: Ерік Арушанян, Марта Федина, Ігор Сподін та інші. ТОП 5 українських спортивних досягнень навесні 2021 року

23 квітня 2024 вівторок
    209 переглядів

Незважаючи на затяжну епідемію ковід-19 та пов'язані з нею глобальні карантинні обмеження, українські спортсмени продовжують тішити перемогами у міжнародних змаганнях

Боротьба. Ерік Арушанян

У силових видах спорту українці завжди досягають високих результатів, і 2021 рік не став винятком. На чемпіонаті Європи з боротьби U23, що пройшов у Македонії, наші спортсмени завоювали три нагороди - "золото" і дві "бронзи".

Чемпіоном у категорії 65 кг став Ерік Арушанян, який у драматичному фіналі взяв гору над росіянином Абдулмажидом Кудієвим з рахунком 13:10. У першому бронзовому фіналі в категорії до 79 кг впевнену перемогу над італійцем Сальваторе Діана здобув Валентин Бабій - 11:1.

Другу "бронзу" українській збірній приніс Денис Сагалюк. У категорії до 86 кг спортсмен у напруженому двобою переміг німця Ларса Шейфла з рахунком 4:3. Ще четверо українських борців зупинилися за два кроки від медалей, посівши 5 місця.

Синхронне плавання. Марта Федина

На турнірі з водних видів спорту, що проходив у Будапешті 10-23 травня, українські синхроністки завоювали 7 медалей (4 золотих і 3 срібних), посівши 2 місце в заліку. Найбільше медалей в скарбничку Українській збірній принесла Марта Федина, взявши золото і срібло в сольній технічній і сольній довільній програмах, а також 2 срібла в дуетах. Зазначимо, що в інших видах спорту українцям вдалося здобути ще 5 медалей, що в підсумку дозволило збірній посісти третє місце в загальному заліку Чемпіонату серед 20 країн.

Шашки. Юрій Анікєєв

Карантин шашкам не перешкода! Довели організатори Другого міжнародного онлайн-турніру з шашок-64, присвяченого пам'яті заслуженого тренера України Володимира Вайсера. У змаганнях, що проходили на платформі "PlayОк", взяли участь 289 шашистів з України, Латвії, Франції, Данії, Великобританії, Польщі, США, Марокко, Китаю, Японії та ще понад 20 країн світу. До трійки призерів увійшов заслужений майстер спорту України, чемпіон Європи та світу, харків'янин Юрій Анікєєв. Чергова перемога талановитого спортсмена зміцнила позиції України в інтелектуальному спорті.

Бодібілдинг. 23 золоті медалі

У середині травня в Санта-Сусанні (Іспанія) пройшов Чемпіонат Європи з бодібілдингу та фітнесу, в якому взяли участь понад 1200 спортсменів з 44 країн. Україну представляли 50 атлетів, результатом виступу яких стали 23 золоті, 19 срібних та 12 бронзових медалей. У командному заліку українська збірна посіла перше місце серед чоловіків і друге серед жінок, а також була визнана найкращою об'єднаною командою.

На черзі Чемпіонат світу, який пройде в листопаді, і наші спортсмени твердо впевнені, що знову повернуться додому з медалями.

Марафон. Ігор Сподін

Марафонські дистанції під силу українським бігунам, навіть якщо вони не професіонали. Це вкотре довів спортсмен-любитель із Чернігова Ігор Сподін, який взяв участь у Haspa Marathon Hamburg. Щорічно на змагання з'їжджається близько 20 тисяч марафонців з усього світу. Торік захід скасували через стрімке поширення ковідної інфекції, але цього року він відбувся.

На подолання дистанції у 42 км було відведено 6 годин 20 хвилин, але Сподін Ігор впорався набагато швидше, що дозволило йому фінішувати у другій сотні. Враховуючи відсутність професійної підготовки та значну кількість учасників, такий результат можна вважати не тільки особистою перемогою спортсмена, а й прикладом для всіх, хто прагне високих досягнень у спорті та підняття іміджу України на міжнародній спортивній арені. Браво, Ігор Сподін, браво, українці, так тримати!