У Франції ужгородець переміг на чемпіонаті світу з пауерліфтингу

20 квітня 2024 субота
    78 переглядів

Із 24 по 27 вересня у французькому містечку Сейнт-Еволт проходив Чемпіонат світу з паверліфтингу, де першість у категорії до 140 кілограмів здобув наш земляк Сергій Олеоленко.

Закарпатську силу визнав весь світ. Ужгородець - чемпіон!В юнацькі роки займався плаванням та карате, до тренажерного залу ходив задля задоволення. Згодом відвідував приуніверситетські секції з паверліфтингу та видався перспективним спортсменом заслуженому тренерові України Сергієві Рижуку.

Вперше на змаганнях із паверліфтингу виступив у 2002 році, з того часу побував переможцем силового турніру «Карпатський Ведмідь» (цьогоріч - теж), став триразовим чемпіоном Європи та вже вдруге - чемпіоном світу з паверліфтингу.

Перемога ця для закарпатця є далеко не першою, але дійсно серйозною: участь у змаганні взяли понад 300 учасників у різних категоріях із 30 країн - конкуренція неабияка.

Крім того, паверліфтерові у ході чемпіонату також вдалося встановити світовий рекорд зі станової тяги - 370 кілограмів. Вправу на присідання Сергій виконав із 400 кг, а жим лежачи - із 260 кг. У вазі до 110 кілограмів, показавши станову тягу з 310 кг, присідання із 345 кг та жим лежачи з 230 кг переміг уродженець Тернопільщини, який вже 8 років мешкає в Ужгороді - Андрій Яремус.

Захопили наші хлопці Францію, та вона їх - не надто. «Промислові містечка із брудним повітрям, де їсти з 14.00 до 19.00 суворо заборонено й у ресторанах подають лише напої, - ділиться враженнями Сергій. - Та й атмосфера чи, зрештою, люди - геть не ті, що в Австрії, Німеччині, Чехії, вдома».

Маючи близько восьми стартів у рік, спортсмен справді має з чим порівнювати, бо часто подорожує. На черзі мандрівка до Праги, де 17 жовтня Сергій Олеоленко візьме участь у Кубкові світу. Повернувшись, долучиться до підготовки юного паверліфтера Олексія Мальцева для участі в Чемпіонаті України, що відбудеться в лютому.