ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Допомога від держави: виплати по безробіттю

    26 квітня 2024 п'ятниця
    63 переглядів

    Порядок, що визначає виплату допомоги по безробіттю, строки, перелік необхідних документів тощо, є Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 2 березня 2000 року № 1533-III,

    постанова правління Фонду загальнообов'язкового державного страхування на випадок безробіття від 12 квітня 2012 року № 327, наказ Міністерства праці та соціальної політики України «Про затвердження Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності» від 20 листопада 2000 року № 307.
    Стати на облік у центр зайнятості можна на підставі заяви особи як за місцем реєстрації місця проживання, так і за фактичною адресою в будь-якому населеному пункті за умови відсутності факту її реєстрації в інших центрах, що передбачає п. 11 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних.
    Для реєстрації виплати допомоги по безробіттю потрібно надати до центру зайнятості документи, передбачені п. 3 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року № 198. Реєстрація проводиться за умови пред'явлення паспорта громадянина України або тимчасового посвідчення громадянина України, облікової картки платника податків, трудової книжки (цивільно-правового договору чи документа, який підтверджує період зайнятості), а в разі потреби також військового квитка, диплома чи іншого документа про освіту. Для отримання статусу безробітного, що дає право на виплату допомоги по безробіттю, людина особисто подає до центру зайнятості заяву з інформацією про те, що вона не є найманим працівником, не уклала договір цивільно-правового характеру, не отримує пенсію на пільгових умовах і не зареєстрована як фізична особа-підприємець, копію реєстраційної облікової картки платника податків, а також довідку про заробітну плату.
    Залежно від статті звільнення, виплата допомоги призначається:
    - особам, які звільнені за угодою сторін, згідно з п. 1 ст. 36 КЗпП України, допомога по безробіттю виплачується з восьмого календарного дня після реєстрації застрахованої особи в установленому порядку в державній службі зайнятості;
    - особам, які звільнені відповідно до ст. 37, пп. 3, 4, 7, 8 ст. 40, ст. ст. 41, 45 КЗпП України та за власним бажанням без поважної причини, згідно зі ст. 38 КЗпП України, виплата допомоги по безробіттю починається з 91-го календарного дня після реєстрації застрахованої особи в установленому порядку в державній службі зайнятості.
    Розміри соціальних виплат залежать від підстави звільнення, страхового стажу та розміру заробітної плати, яку людина отримувала перед звільненням, але законодавством установлено максимальний розмір допомоги по безробіттю, який не може перевищувати чотирикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Згідно з п. 1 ст. 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж шість місяців за даними Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, мають право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу.
    Розмір цієї допомоги визначається у відсотках до їхньої середньої заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 року № 1266, залежно від страхового стажу:
    • до двох років – 50 %;
    • від двох до шести років – 55 %;
    • від шести до десяти – 60 %;
    • понад десять років – 70 %.
    Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру:
    • перші 90 календарних днів – 100 %;
    • упродовж наступних 90 календарних днів – 80 %;
    • у подальшому – 70 %.
    Повна тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років. Для осіб передпенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію) тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 720 календарних днів.
    Весь період виплати матеріальної допомоги по безробіттю зараховується до загального та безперервного трудового стажу громадянина. У трудовій книжці робиться запис державної служби зайнятості про час початку, припинення, відкладення та закінчення виплати допомоги по безробіттю та матеріальної допомоги по безробіттю згідно з пп. «е» п. 2.18 Інструкції про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженої Міністерством праці, Міністерством юстиції, Міністерством соціального захисту від 29 липня 1993 року № 58. Записи в трудову книжку про початок, припинення, відкладення та закінчення виплати допомоги по безробіттю та матеріальної допомоги по безробіттю вносяться працівником державної служби зайнятості після видання наказу, але не пізніше тижневого строку. Вони підтверджуються особистим підписом працівника державної служби зайнятості та печаткою центру зайнятості.

    Заступник начальника
    Ужгородського міськрайонного
    управління юстиції
    Н. Ігнатко

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору