ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют
Єдина Країна! Единая Страна! United Country

Соціальні ревізори перевірятимуть квартири українців

Перевіряти квартири, з субсидіями, будуть ревізори
Перевіряти квартири, з субсидіями, будуть ревізори

В Україні з'являться соціальні ревізори. Це передбачає проект Кабінету міністрів "Про верифікацію", який він затвердив цього місяця. Відповідно до нього, сім'ї, що отримують державну допомогу, перевірятимуть. Перевіряючі приходитимуть до них у квартиру й визначатимуть, чи справді потрібна допомога держави. Оглядатимуть побут й визначатимуть кількість дорогих речей. Хоча закон набирає чинності 2018 року, соціальні інспектори почнуть працювати вже цьогоріч. Під найбільш ретельну перевірку підпадатимуть матері-одиначки й переселенці із Криму та Донбасу.

У рік на ревізорів планують витратити 50 млн грн.

"Ці люди у більшості випадків перевірятимуть тих, хто отримує субсидії. Це один зі способів зменшити видатки на субсидії. На першому етапі їх давали практично всім, потім ввели жорсткіші ліміти з використання енергоносіїв, а тепер вводять ревізорів", - каже економіст Володимир Марченко.

За його словами, вдавання влади до ровізорських рейдів — це практика 1970-х років. Зараз вона буде неефективною. І може зовсім не заощадити кошти в держбюджеті.

"По-перше, треба розуміти, що ці ревізори працюватимуть за тим же принципом, що й інші соцпрацівники. Наприклад, зараз такі перевіряють отримувачів допомоги на дітей. Оскільки їх мало і їхня робота організована нерозумно, то вони не встигають перевірити навіть ті подружжя, які прописані у різних містах, або на першому етапі оформлення допомоги викликають підозру. По-друге, дивлячись на роботу інших соцпрацівників, контролерів газових служб та інших, нові ревізори також здійснюватимуть перевірки посеред дня. Більшість людей у цей час на роботі, тому їм не відчинятимуть. У ревізорів буде зарплата-ставка, тому їм головне буде поставити галочку у своїй таблиці навпроти квартири певного номера "прийшов, не відчинили" і йти далі. Ефективність соціальних ревізорів буде дуже низькою", - вважає спеціаліст.

На його думку, потреба у ревізорах викликана бездіяльністю влади за останні 7 років.

"Ще при Януковичі у нас прийняли закон про обов'язкове обладнання всіх торговельних точок терміналами для оплати карткою. А механізму контролю не розробили. І тодішня влада це не контролювала. Теперішній теж байдуже. Якби це було зроблено хочса би рік тому, то 70-80 відсотків українців навіть на ринках користувалися б у більшості випадків картками. Тоді й ревізорів не треба було б вводити. Електронна банківська система могла б дізнатися про витрати й доходи сім'ї з мінімальною похибкою 10-15%. Краще б ці 50 мільйонів гривень на поширення електронних платежів", - пояснює спеціаліст.

Нагадаємо, торік 15 млн отримувачів субсидій лише 9 їх реально потребували.


Інтернет-видання
UA- Reporter.com

Комментарии

Отправить комментарий

Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.
Обмеження в 180 символів, залишилося: 180
  • Доступны HTML теги: <em> <strong> <ul> <ol> <li><img>
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.

Подробнее о форматировании

CAPTCHA
тест против спам-ботов