ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют
Єдина Країна! Единая Страна! United Country

Москаль привітав угорців із річницею національно-визвольної боротьби 1703-1711 років (ФОТО)

Прес-центр Закарпатської ОДА інформує...
Прес-центр Закарпатської ОДА інформує...

Голова ОДА взяв участь в урочистостях, присвячених річниці Національно-визвольної війни угорського народу початку 18 століття.

Захід відбувся в неділю (16.07) на українсько-угорському кордоні в смт Вилок біля пам’ятного знаку Турулу, з угорського боку в ньому взяла участь делегація у складі голови загальних зборів Саболч-Сатмар-Березької області Оскара Шестака, віце-спікера парламенту Угорщини Іштвана Йокоба, представників Офісу уповноваженого уряду за співпрацю Закарпаття та Саболч-Сатмар-Березької області.
У національно-визвольній боротьбі проти панування австрійської династії Габсбургів, яка почалася на початку 18 ст. на території теперішнього Закарпаття, брали участь представники багатьох національностей, що населяли Австрійську імперію, в тому числі угорці, русини, словаки. Голова ОДА відзначив це в своїй вітальній промові:
– Історія тих подій свідчить про те, що в нашому краї завжди проживали люди, які свободу й демократичні ідеали цінували понад усе. Сьогодні наш багатонаціональний край є прикладом толерантного співжиття понад 100 національностей. Ми пам’ятаємо, що в нас – спільна історія й спільна відповідальність за теперішнє і майбутнє. Тому спільне відзначення історичних подій ще раз підтверджує безальтернативну цінність міжетнічного порозуміння.
Захід почався з Гімну України, а початок і закінчення своєї промови Г.Москаль виголосив угорською мовою, чим викликав тривалі оплески присутніх.
До речі, минулого року в рамках виконання закону «про декомунізацію» голова ОДА увічнив пам'ять визначних представників національно-визвольної боротьби угорців початку 18 ст. Так, одна з вулиць у с.Шаланки (Виноградівський район) перейменована на честь куруців, у с.Вари (Берегівський район) – на честь Ференца Ракоці, а також на честь Ілони Зріні.
Прес-центр Закарпатської ОДА


Інтернет-видання
UA- Reporter.com

Комментарии

Отправить комментарий

Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.
Обмеження в 180 символів, залишилося: 180
  • Доступны HTML теги: <em> <strong> <ul> <ol> <li><img>
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.

Подробнее о форматировании

CAPTCHA
тест против спам-ботов