ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Афганістан болить у наших душах...

    04 июля 2024 четверг
    Аватар пользователя Гость

    На зустріч поколінь були запрошені до бібліотеки активісти Ради ветеранів воїнів-інтернаціоналістів та учні 9-Б і 9-В класів ЗОШ №8. Працівники бібліотеки підготували виставку літератури та тематичний стенд на тему: "Ми будемо довго пам'ятати і вам забути не дамо…". Ці слова стали лейтмотивом уроку-зустрічі. Представив гостей голова Ради ветеранів мікрорайону Малесталь Михайлович Андрєєв.

    Із вступним словом перед молоддю виступив полковник запасу Геннадій Романович Антонов. Присутні почули розповідь про початок війни в Афганістані, війни страшної, неоголошеної, що розтяглася на цілих 10 років. Г.Р.Антонов коротко розповів про географічні та воєнно-історичні особливості Афганістану та СРСР на час введення і виведення обмеженого контингенту радянських військ, про основні бойові операції, учасником яких йому довелося бути.

    Голова Ради ветеранів Великої Вітчизняної війни Ужгородського району, полковник запасу Євген Афанасійович Кругляков розповів присутнім про місце і роль захисника Вітчизни в системі соціальних цінностей будь-якого суспільства.

    М.М.Андрєєв звернув увагу присутніх на особливість відзначення дати 15 лютого - це День пам'яті жертв воєн та миротворчих операцій. Він зупинився на історичних, політичних, воєнно-технічних та морально-психологічних передумовах введення і виведення обмеженого контингенту військ у різні держави.

    Спогадами про страхіття воєнного лихоліття, про участь дітей у воєнних діях поділився ветеран Великої Вітчизняної війни Микола Кузьмич Новіков. Він підкреслив, що перемога над фашизмом у Другій світовій війні посідає особливе місце серед знаменних подій справді планетарного значення, що ними було позначене минуле століття.

    Близько до серця прийняли присутні виступ афганського командира роти, полковника запасу Сергія Максимовича Олексіюка, який роз'яснив слухачам суть виконання інтернаціонального обов'язку радянськими солдатами, прапорщиками й офіцерами на території Афганістану як суворе і точне виконання військового обов'язку, розповів про порядок та правила, передбачені Конституцією і законами тодішнього СРСР, який був на той час Батьківщиною усіх радянських людей. Сергій Максимович розповів і про закарпатців - учасників бойових дій в Афганістані, про статус ветеранів війни в Україні та на Закарпатті.

    Також був зачитаний список афганців, які не повернулися з війни.

    Хвилиною мовчання вшанували присутні світлу пам'ять полеглих у боях на далекій афганській землі та померлих від ран уже в рідному краї.

    Час зустрічі непомітно збіг, але в читальному залі бібліотеки ще довго лунали "афганські" пісні і велася задушевна розмова… Квітлана Демидчук, бібліотека-філіал №2 по вул. 8 Березня