ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Чи не час владі розпочати зміну пріоритетів?

    28 июня 2024 пятница
    Аватар пользователя Гость

    В минулому році додали індекс технологічного розвитку (доступ до найновіших інформтехнологій і комунікацій). Для порівняння: по м.Київ в 1999 році цей індекс склав 0,663 і 0,640 в 2000 році. По Луганській області в 1999 р. – 0,431 і в 2000 році 0,383 відповідно.



    У Закарпатті сумарний відсоток з вищою та середньо-спеціальною освітою складає 24%. За іншим параметром співвідношення між малоосвіченими та високоосвіченими громадянами в нашому регіоні на кожну особу з вищою освітою припадає 5,5, що не мають середньої освіти. За кількістю студентів на 1000 чоловік населення в нашому краї припадає від 6,6 до 8,5 осіб.



    А якщо розглядати по такому параметру, як доступ до мережі інтернет, то 90% реальних і потенційних користувачів мережі сконцентровано в Ужгороді та Мукачеві (8 провайдерів в м.Ужгород, 2 – в м.Мукачево), але це тільки 20% населення області!



    Згідно з інформацією облуправління статистики, в нашому краї найбільша по кількості вікова група 15-19 років: вона складає 108423 особи, на 4791 особу (103632) менше в наступній віковій групі 20-24 роки і на 6201 особу (102222) менша вікова група 25-29 років. Ці три вікові групи (з десяти груп працездатного віку) складають майже 42% жителів краю! Серед міського, та й сільського населення ці групи найменш працевлаштовані, а вікова група 15-19 років взагалі працевлаштована тільки на 7,7% (місто) і 14% (село)?! Ці три вікові категорії населення регіону будуть визначати його економічне, наукове, культурне, політичне обличчя в найближчі 10-20 років!



    З іншого боку, безробіття пов’язане з ослабленням контактів людини з “соціальним простором”. До безробітного все гірше доходить інформація про корисність іншим людям. Погіршено сприйняття і розуміння безробітним інформації про його соціальну корисність і значимість, тобто ослаблено контакти з “соціальним простором”, що змінює поведінку безробітного. В який бік зміниться поведінка 42% населення Закарпаття? У бік ментальної люмпенізації і деградації, чи в бік інтеграції в світову спільноту?



    Наш край повинен мати адекватну систему орієнтирів і пріоритетів, яка б дозволила обласній владі, підприємцям і простим громадянам співробітничати в досягненні виходу з кризи, перейти до нових ресурсів розвитку.



    Розробники “Регіональної програми боротьби з бідністю” одним з основних носіїв змін вбачають світову мережу інтернет, через яку здійснюється вільний доступ до масивів інформації про ринки освіти, праці, товарів, фінансів тощо. Відкриваються абсолютно нові ринкові можливості. Для прикладу візьмем інтернет-маркетинг. Сам по собі навіть без зв’язку з виробництвом він здатен скласти основу прибуткового бізнесу. Зараз інформація стає не тільки самостійним фактором виробництва, але і головним у всій системі факторів. Це пов’язано з тим, що саме інформація як систематизовані дані все більшими темпами змінює вигляд сучасного світу.



    Невже ми і надалі будемо вирубувати наші карпатські ліси, опираючись на фіксований сировинний ресурс, збільшуючи кількість паводків і пропорційно зменшуючи регіональний потенціал в рекреації?! Допоки??? Коли ж з’явиться здорове зерно і думка про майбутнє закарпатців? Хочеться вірити, що скоро. Петро Гецко, голова ГО “Зайнятість”