ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

День за днем

    04 июля 2024 четверг
    Аватар пользователя Гость

    Закарпаття перебуває на першому місці в державі за цінами на земельні ділянки несільськогосподарського призначення. Як повідомили в управлінні сільського господарства і продовольства обласної держадміністрації, один квадратний метр такої землі в регіоні нині коштує вже 25 гривнів, тоді як минулоріч — 17. До кінця цього року в області планується продати земельник ділянок несільськогосподарського призначення майже на 4 млн.грн.



    Аби ефективніше вирішувати питання соціального захисту медиків, як повідомили нас у Закарпатській облдержадміністрації, губернатором підписано розпорядження про створення з нового року міських та районних відділів охорони здоров’я. Вони функціонуватимуть у межах штатного розкладу райдержадміністрацій та міськвиконкомів.



    Наступного дня після зустрічі основних нафтотрейдерів області з головою облдержадміністрації Іваном Різаком, за підсумками якої не було зроблено жодних офіційних вказівок чи розпоряджень, на всіх без винятку автозаправках Закарпаття бензин подешевшав рівно на 3 копійки. Що зайвий раз доводить про існування певних домовленостей щодо цін на пальне між його продавцями у регіоні.



    Між керівництвом обласного центру та лідерами ветеранських організацій та спілок людей з особливими потребами м.Ужгород підписано угоду про співпрацю. Міська влада зобов’язалася першочергово вирішувати проблеми, які виникають у інвалідів, і захищати їх права. У свою чергу ужгородці з фізичними вадами подаватимуть до мерії ідеї та пропозиції щодо покращення організації роботи по соціальному захисту людей з особливими потребами.



    Як повідомив нам начальник управління охорони здоров’я Закарпатської облдержадміністрації Роман Шніцер, нині закарпатська медицина за рейтингом займає четверте місце в Україні. Це, однак, аж ніяк не позначилося на її фінансуванні: з початку року медична галузь краю одержала з держбюджету тільки 84 відсотки необхідних річних обсягів коштів.



    В Ужгороді створено міську юнацьку раду з питань молодіжної політики, яку очолив мер обласного центру Віктор Погорєлов. Наразі до неї зголосилися увійти керівники більш ніж двадцяти молодіжних організацій міста над Ужем. Новостворена юнацька рада має статус дорадчого органу при міському голові. Вона покликана лобіювати інтереси молоді у владі, підтримувати й подавати на розгляд міських депутатів молодіжні проекти та бути своєрідним суддею з нагляду за дотриманням прав молоді.



    Присягу на вірність Україні склали в Ужгороді 38 новобранців 25-го окремого аварійно-рятувального загону Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населенння від наслідків Чорнобильської катастрофи України. Як уже повідомляв “Репортер” у одному з попередніх номерів, половину осіннього поповнення склали жителі Закарпаття.



    В області створено оргкомітет з підготовки та відзначення 21 грудня цього року 100-річчя електроенергетики на Закарпатті. Очолив оргкомітет голова облдержадміністрації Іван Різак.



    Підведено підсумки акції “Культурна спадщина у центрі Європи”, проведеної на Рахівщині, присвяченої Міжнародному року гір та екотуризму. Дипломи лауреатів, як повідомили нас у Рахівській райдержадміністрації, отримали народний оркестр гуцульських інструментів районного Будинку культури, народний театр Костилівського сільського клубу та фольклорний ансамбль із села Луги. Відзначено вишивальницю М.Руснак, різьбяра О.Вайнагія, художників М.Ворохту, В.Зейкан, В.Титора, М.Тушера та інших митців району.



    Цього тижня розпорядженням губернатора області на спорудження кардіологічного центру в обласному центрі виділено більше 400 тис. грн. Ще майже 200 тис. грн. — на будівництво хірургічного корпусу обласної дитячої лікарні у місті Мукачево.



    До бюджету Свалявського району з початку року від оздоровчої діяльності санаторію обласної ради профспілок Закарпаття надійшло понад один мільйон гривень. Як повідомив нам головний лікар санаторного закладу Борис Марусанич, всього тут оздоровилося понад 3,7 тис.чоловік. Заповнюваність оздоровниці становить 110 відсотків, а доходи від наданих послуг склали понад 3,7 млн.грн., що майже на 11 відсотків більше за відповідний період минулого року.



    Середній розмір заробітної плати мешканців Закарпаття чи не найменший у державі - 312 грн. Однак навіть ця сума не відбиває реального стану речей, так як 22,7 відсотка у цьому середньообласному показнику становлять виплати діючого офіційного розміру мінімальної заробітної плати, який нині становить 165 грн.



    На повну потужність нині задіяні виробничі можливості колишньої Хустської фетрофільцевої фабрики, а тепер товариства з обмеженою відповідальністю “Хуст-Фільц”. Як повідомив нам керівник підприємства Іван Луп’як, щомісяця тут випускається продукції на суму понад 600 тис.грн. Хустські капелюхи відправляються сьогодні не тільки в інші регіони України, а і в Росію, Білорусь, Узбекистан, Польщу, Італію, Угорщину та Великобританію.



    У село Крива, що на Хустщині, нарешті надійшов газ. А загалом протягом року, як повідомив нас голова Хустської райдержадміністрації Михайло Горба, в районі газифіковані села Копашневе, Олександрівка, дитсадки в селах Рокосове, Олександрівка, три школи - в Данилові, Стеблівці, Олександрівці, кошторисна вартість робіт яких склала 800 тис. грн.



    Буйволи чудово адаптувались у селі Кричове, що на Тячівщині. Тут, як повідомили нас у Тячівській районній раді, налічується стадо з 50 голів цих екзотичних тварин. Раніше буйволів у Закарпатті переважно утримували в сільгосподарствах сіл Стеблівка та Велятине, що на Хустщині.



    Присягу на вірність Україні склали в Ужгороді 38 новобранців 25-го окремого аварійно-рятувального загону Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населенння від наслідків Чорнобильської катастрофи України. Як уже повідомляв “Репортер” у одному з попередніх номерів, половину осіннього поповнення склали жителі Закарпаття.



    На Тячівщині з метою ознайомлення з туристично-рекреаційними можливостями регіону побувала делегація бізнесменів та підприємців Чеської Республіки. Окрім іншого, гості відвідали і Солотвинську республіканську алергологічну лікарню, головне лікувальне відділення якої розташоване під землею в соляній шахті.



    Лишень 123 тис.грн. виручено цьогоріч на Виноградівщині від продажу земель несільськогосподарського призначення. Це майже на 25 відсотків менше від запланованого річного обсягу.