ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Директор "полетів", а тарифи — на місці

    04 июля 2024 четверг
    Аватар пользователя Гость

    Минулого тижня через численні порушення в формуванні тарифів для населення за житлово-комунальні послуги, як повідомили "Репортеру" у Закарпатській облдержадміністрації, звільнено з посади директора підприємства "Закарпаттеплокомуненерго" Георгія Фогеля.



    Привід був більш ніж вагомим. З початку року фахівцями Державної інспекції з контролю за цінами виявлено порушення державної дисципліни цін у 22-х комунальних підприємствах області. Приміром, Рахівське ВУЖКГ з листопада 2000 по березень 2001 роки зайво виставило до оплати споживачам за опалення та водопостачання 667,8 тис. грн., з яких 212,8 тис. грн. — населенню. Ужгородська дистанція водопостачання Львівської залізниці за надання вищезгаданих послуг обрахувала мешканців міста Чоп на 31,7 тис. грн. Без усякого сорому ошукали мешканців бухгалтери Великоберезнянського, Волівецького, Тячівського, Хустського ВУЖКГ. А загалом дирекцією "Закарпаттеплокомуненерго" з початку року самовільно перераховано з населення за ненадані та надані в неповному обсязі послуги на 131,1 тис. грн.



    Але пана Фогеля, скоріше за все, знайшли крайнім. Бо з його відставкою тарифи не зменшились. Приміром, на устах ще багатьох ужгородців і донині перипетії судової тяганини восьмимісячної давності між Держінспекцією з контролю за цінами та держпідприємством "Ужгородтеплокомуненерго". Вперше нарешті об'явили, що тільки протягом одного опалювального сезону, значно перевищивши тарифи за спожите тепло, це комунальне господарство, м'яко кажучи, надуло ужгородців на 2,6 млн. грн.! А це, до речі, 10 відсотків міського бюджету.



    Та дивуватись нічого. Бо, як з'ясував наш кореспондент, під час розслідування афери з тарифами контролерами на цьому підприємстві виявлено не одну собівартість відпуску тепла, що існує в межах України, а ... одинадцять! Вибирайте, мовляв, на будь-який смак. Тут вибрали, звісно, вищу. Тому, як повідомила нам начальник Держінспекції контролю за цінами в Закарпатській області Тетяна Павленко, щомісячна зарплата директора підприємства, що на межі банкрутства,- дві тисячі, а двох вільнонайманих працівників — і за три тисячі гривень. "Висновки нашої служби щодо перевищення тарифів цим підприємством, — сказала в розмові з нашим кореспондентом Тетяна Павленко, — визнані правомірними рішеннями Ужгородського міського місцевого та Закарпатського апеляційного судів. Більше того, вперше за історію правомірність нашої позиції стосовно цього "гарячого" питання підтвердили фахівці незалежної експертизи."



    Та, певно, це витівки колишньої міської влади. Нинішня команда новообраного мера Віктора Погорєлова чи не головним своїм передвиборчим гаслом оголосила високим цінам на комунальні тарифи нещадну війну. Проте й нова міська влада, за словами Тетяни Павленко, для населення прийняла ті ж самі тарифи, а для бюджетної сфери — навіть вищі. Проте прокоментувати нашому кореспонденту позицію влади з цього приводу Тетяна Павленко відмовилась. Мовляв, контроль щодо правомірності цих тарифів ця служба ще не здійснювала.



    А ужгородцю Павлу Штефаньо, як і тисячам інших городян, ніяк не втямки, чому при середньорічній температурі +16 градусів за один квадратний метр опалювальної житлової площі він мусить платити 1,72 гривні, а в Києві, Харкові, Львові, де температура значно нижча, проте тарифи — вдвічі менші? Та мало того, що вони в краї відверто завищені, так тебе ще й ошукують! Чи не тому тільки в обласному центрі, не довіряючи комунальним службам, понад шість тисяч городян встановили індивідуальні автономні опалювальні системи. Та до встановлення "буржуйок" в багатоповерхівках, як у східних регіонах, тут поки що не вдаються.