ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

...І ковток “Білої заздрості” — на здоров’я!

    16 июня 2024 воскресенье
    Аватар пользователя Гость

    Закарпатці ще не оговтались від винних фестивалів “Червене вино”, проведених у Мукачеві та Берегові, як минулих вихідних просто неба в Ужгороді щиро “відфестивалили” й третій. В обласному конкурсі кращих закарпатських вин змагалось 60 учасників. Як крупні фірми, так і приватні винороби.



    Відвідувачам, приміром, було до вподоби продегустувати новинку берегівської фірми “Котнар” — вино червоне десертне для закоханих “Тет а тет”. Рубінового кольору напій виготовляється за традиційними закарпатськими рецептами із відбірного винограду сорту Сапераві. Смак — повний гармоній, з вираженими десертними тонами. Це — чудове вино до екзотичних десертів, солодощів і морозива. Інша новинка цієї фірми — мускатне напівсолодке “Тет а тет” з вираженими мускатними тонами, виготовлене за рецептами виноробів Угорщини. Таких якісних марок вин, як нині, у Закарпатті, та й в Україні загалом, за Радянського Союзу не випускали. Подібні марки імпортували з Угорщини, Румунії, Болгарії. Причому сумнівної якості.



    Червоні вина виводять радіоактивні нукліди



    Вино фірми “Котнар”, як сказав кореспонденту “Репортера” її директор Володимир Маргітич, реалізується тільки в Україні. Фірма має широку дилерську мережу в Києві, Львові, Рівному, Одесі. Лише минулого року реалізовано 3,6 млн.пляшок різних марок. На “Котнарі” працює 120 чоловік. Дизайнери розробили власну етикетку, оригінальну пляшку, запатентували торговий знак “Vinia”, нанесений на пробці, етикетці та пляшці.



    Інша берегівська фірма “Квадро” протягом семи років успішно освоює російський ринок. До інфляції гривні туди відправлялось щорічно до 60-70 вагонів готової продукції. Задоволена фірма й нинішньою реалізацією готової продукції на сусідньому ринку. “Квадро” одержує виноматеріали з Румунії, Угорщини, Македонії, Грузії та України. Попит на закарпатські вина, запевняє Володимир Маргітич, чималий. А яка більш ходова марка, важко сказати. Бо фірма працює не на склад, а на замовлення. Нині замовляють більше червоні напівсолодкі вина. Це пов’язано з Чорнобильською трагедією. Саме марки цих вин, на думку фахівців, допомагають виводити радіоактивні нукліди з людського організму.



    Закарпатські вина шанував і цар Петро Перший



    Відома компанія “Скілур”, окрім ходових марок вин “Чорний монах”, “Княжий замок”. “Біла заздрість”, привезла на фестиваль нові — “Циганський барон”, “Лідія Закарпаття”, “Вікторія Закарпаття”, “Принцеса Міранда”. Нині фірма випускає 40 марок виноградних вин. Ринки збуту продукції, крім вітчизняного, — Росія, Казахстан.



    У кожній області нашої держави знана марка закарпатських вин фірми “Айсберг”. Солідно, як завжди, виглядали вина відомої фірми “Леанка”, що на Ужгородщині. За легендами, звідсіля вино постачали російському царю Петру Першому. Тут майже кожна марка вина — лауреат міжнародних та вітчизняних конкурсів вин.



    Широко представили марки вин кооператив “Берегівський виноробний край” та власник із Мукачева Юрій Муха. Останній, приміром, щорічно виготовляє три тисячі літрів вина як білих, так і червоних сортів. Постійно бере участь у винних фестивалях і жодного разу без приза не залишався. І цього року Юрій Іванович посів другу сходинку, а в нагороду отримав срібну медаль та оригінальну винну бочку.



    Перше місце та 12,5 тис. гривень серед підприємств здобув колектив АПТП “Бобовище”. Друге — Іршавський завод продтоварів (7,5 тис. грн.), третє — радгосп-завод “Берегівський” (5 тис.грн.). Золотими медалями нагороджено марки вин радгоспу-заводу “Виноградівський” — “Ізабела десертна”, радгосп-заводу “Берегівський” — “Променисте”, та Іршавського заводу продтоварів — “Іршавське”.



    З-поміж приватних виноробів перемогу святкував Бейла Варга з Берегівщини. Дюла Кадар