Ірина Дерюгіна: Перемога Ганни Безсонової на чемпіонаті світу в абсолютній першості — закономірна і справедлива

29 июня 2024 суббота
    24 переглядів

Перемога Ганни Безсонової в абсолютній першості у багатоборстві на чемпіонаті світу з художньої гімнастики, що проходив 16-23 вересня в місті Патри (Греція), закономірна і справедлива. Цієї перемоги довгих 10 років чекала не тільки вітчизняна художня гімнастика, але і вся світова спортивна громадськість.

Виступає Ганна БЕЗСОНОВА.

Про це заявила в п’ятницю на прес-конференції в УКРІНФОРМі заслужений тренер України Ірина Дерюгіна.

У нинішньому році у Ганни Безсонової з'явилася зрілість, упевненість в своїх силах, уміння тримати себе в руках у відповідальний момент, відзначила Дерюгіна. "Ми постійно налаштовували її, що вона здатна здивувати світ і здобути це давно бажане "золото" в абсолютній першості. Вона була близька до золотої медалі в абсолютному заліку на чемпіонатах світу 2003 і 2005 років. І ось нарешті справедливість перемогла. Після того, як вона блискуче виконала останню свою вправу з обручем, спортивний зал вітав її стоячи. Багато хто навіть плакав: Ганна виступала під музику з відомого кінофільму "Аврора", розповідаючи душевну історію про дівчинку, яка бореться за життя після Чорнобильської трагедії. І судді гідно оцінили майстерність нашої гімнастки", - сказала вона.

Головний тренер збірної команди України з художньої гімнастики Альбіна Дерюгіна, в свою чергу, відзначила надзвичайний динамізм, навіть драматизм участі наших гімнасток у цьому чемпіонаті. "Провідна українська гімнастка Наталія Годунко отримала травму під час виконання своєї першої вправи і надалі вибула з боротьби за медалі, однак навіть з травмою вона деякий час ще продовжила виступ і допомогла нашій команді завоювати третю ліцензію на Олімпійські ігри 2008 року. Крім того, у Ірини Ковальчук напередодні відповідальних виступів в абсолютній першості піднялася температура, нам вдалося дивом поставити її на ноги. Ірина боролася до кінця і посіла 19-е місце, здобувши олімпійську ліцензію. Тепер російська збірна спробує взяти реванш на Олімпіаді-2008. А ми будемо також напружено готуватися до цих змаганнях і постараємося довести, що перемога Ані Безсонової закономірна і не випадкова", - підкреслила Альбіна Дерюгіна.

Сама Ганна Безсонова сказала: "Про медалі не думала, старалася все зробити на килимі якнайкраще для глядачів, чому вчили тренери, на що здатна, порадувати всіх, хто за мене вболівав. Тренери Альбіна та Ірина Дерюгіни зуміли вселити мені, що треба забути про поразки і просто вийти і показати все, на що здатна. Я так і зробила".

2 жовтня наші найсильніші гімнастки виступлять на неофіційному клубному чемпіонаті світу з художньої гімнастики в Токіо. Очолювати українську команду на цих змаганнях буде нинішня абсолютна чемпіонка світу Ганна Безсонова. За словами тренерів, готується до змагань і Наталія Годунко, все залежатиме від того, наскільки швидко вона оправиться від травми.

Як раніше повідомляв УКРІНФОРМ, на світовому чемпіонаті в абсолютній першості Ганна Безсонова завоювала золоту медаль з результатом - 73,950 бала, на 0,50 бала випередивши найближчу суперницю - росіянку Віру Сесіну (73,900 бала). Усього на чемпіонаті світу українська збірна здобула чотири медалі (1 золоту, 2 срібні і 1 бронзову) і посіла друге загальнокомандне місце, поступившись лише збірній Росії. Українські грації виграли на цих змаганнях також три олімпійські ліцензії на Ігри-2008 у Пекіні.