ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Іван Стойка: "Я раджу міліціонерам служити, а не втікати на пенсію..."

    29 июня 2024 суббота
    46 переглядів

    Цими днями у міліцейських колах краю активно обговорюються можливі зміни у пенсійному законодавстві.

    Подейкують, буцімто на законодавчому рівні планується відмінити грошові допомоги під час виходу на пенсію, а, головне, необхідні для отримання пенсії вікові межі будуть продовжені до 50-55 років. У багатьох від таких розмов, як мовиться, здають нерви, і люди кинулися писати рапорти на звільнення...

    - У плані призначення пенсій ми керуємося Законом України від 8 квітня 1992 р. року про пенсійне забезпечення осіб, які звільнені з військової служби зі змінами та доповненнями - каже начальник відділу фінансового забезпечення УМВС Іван СТОЙКА. - Цим законом передбачено й норму про вихідну допомогу, яку на даний момент ніхто скасовувати не планує. Жодних змін не зареєстровано, не подано на законодавчому рівні. Це все чутки, які не мають підтвердження. Візьмемо, наприклад, минулий рік. У грудні звільнилося на пенсію 80 чоловік, бо пішли чутки, що з нового року щось зміниться, зменшиться і т.д. Тепер ми порахували, і з’ясувалося, що якби вони пішли на пенсію з нового року, то виграли б матеріально. А так всі однозначно втратили у плані пенсійного забезпечення.

    - Як із законопроектом генерала Москаля, який справді поданий у Верховну Раду на розгляд? У ньому, кажуть, і передбачено норму про збільшення терміну служби.

    - Це загальний законопроект, який стосується реформування органів внутрішніх справ загалом. Він ще не пройшов обговорення в комітетах. Таких законопроектів у Верховній Раді сотні, якщо не тисячі.

    Що стосується віку служби, то в цьому законі справді є норма про те, що будь-який атестований працівник має право працювати до 50 років. Нині теж діє норма про 45 років, а полковникам -- до 50. Але ніхто не забороняє людині, котра має відповідну вислугу, піти на пенсію раніше 45 років.

    - І все ж, Іване Федоровичу, що б ви як фінансист порадили тим, хто вагається: йти з міліції на пенсію чи залишатися служити?

    - Я раджу служити. Нині діють конституційні норми про те, що будь-які питання, щодо пенсійного забезпечення мають перспективу до поліпшення. Пенсія однозначно буде тільки зростати, бо є серйозні перспективи росту рівня грошового забезпечення. А людина, котра в 30-35 років збирається на пенсію... Для чого вона взагалі йшла тоді працювати в міліцію, аби через 10 років піти на пенсію? У всьому світі поліцейські -- це серйозні мужні чоловіки, яким уже за 50, і нормально собі працюють.

    - Ви обіцяли до 1 квітня перерахувати всі пенсії міліціонерам? Встигли?

    - Практично завершили. Залишилося лише кілька десятків пенсійних справ, які ще не передані в Пенсійний фонд у зв’язку з тим, що всі оклади, надбавки і премії повинні визначатися комісійно. Працює спеціальна комісія на чолі із заступником начальника УМВС з кадрової роботи. Це стосується тих пенсіонерів, які звільнялися 10-30 років тому з певних посад, яких на сьогодні не існує: співробітник витверезника, політпрацівник тощо. Ці посади не передбачені постановою про нові зарплати, і ми тепер комісійно повинні їх прирівняти до схожих посад. Скажімо, начальник витверезника - начальник ІТТ, замполіт - заступник по кадрах тощо. Але таких справ, повторюся, небагато.

    - Чи є вже середня сума, наскільки збільшено пенсії?

    - У кого як: на 10, на 200, на 1000 гривень, хоча є і такі, у кого розмір пенсії не змінився. Підхід тут індивідуальний, залежно від посади, вислуги років тощо.

    - Подейкують, що з травня буде скасовано пільги пенсіонерам ОВС по квартплаті. Це правда?

    - Я про таке не чув. Але право на пільги мають лише ветерани міліції, які прослужили 25 і більше років, а також звільнені з ОВС на підставі ст. 22 п. 4 Закону України “Про міліцію”.

    - З пенсіями з’ясували. А що із зарплатами атестованому складу, держслужбовцям та вільнонайманим? Наскільки підняли грошове забезпечення?

    - Готуються зміни до Державного бюджету в частині фінансування ОВС, і якщо депутати за це проголосують, то це дасть змогу в повній мірі профінансувати підняття заробітних плат особовому складу, про що було запевнено керівництвом нашого міністерства. Тільки-но надійдуть необхідні кошти, ми відразу надамо вичерпну інформацію про порядок нарахування грошового забезпечення.

    Це стосовно атестованого складу. Щодо державних службовців, то з 1 лютого всі оклади їм збільшено на 45%. Ми виплатили зарплату за новими окладами за березень і дорахували за лютий. Тепер усе залежить від подальшого фінансування, який розмір премій ми зможемо виплатити працівникам. Але збільшення однозначно буде.

    Вільнонаймані йдуть за іншою системою оплати праці, яка залежить від мінімального рівня зарплати. З 1 квітня всі оклади цій категорії працівників також перераховані у бік збільшення, в середньому від 5 до 10 відсотків. Але з кожним підняттям мінімального рівня зарплати зростатиме вона і в них.



    Розмову вів Володимир ПАВЛЮХ, ВЗГ УМВС України в Закарпатській області

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору