ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Міністерство юстиції України: Президент перевищив свої повноваження

    01 июля 2024 понедельник
    27 переглядів

    Міністерство юстиції України вважає, що Президент України Віктор Ющенко перевищив свої повноваження, підписавши Указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради п'ятого скликання, і пропонує йому відмінити цей Указ.Така позиція міститься в юридичному висновку за наслідками правової експертизи Указу Президента України «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України», яке підписане міністром юстиції Олександром Лавриновичем.

    Серед іншого, у рішенні Мін’юсту наголошується, що в Указі немає навіть посилання на норми частини другої статті 90 і пункту 8 частини першої статті 106 Конституції України, які прямо визначають повноваження Президента України щодо умов і порядку дострокового припинення повноважень Верховної Ради України. «Таким чином, у відзначеному Указі відсутні правові підстави, необхідні для реалізації відповідного конституційного повноваження Президента України, що засвідчує нелегітимність прийнятого ним рішення про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України», - говориться у висновках.

    Також у документі наголошується, що Антикризова коаліція була офіційно сформована 11 липня 2006 року з моменту оголошення про це на пленарному засіданні Верховної Ради України. Разом з тим, 23 березня 2007 року Антикризова коаліція повідомила про перейменування в Коаліцію національної єдності з метою узгодження назви коаліції депутатських фракцій з її першочерговими завданнями. Так, якщо найактуальнішим завданням Антикризової коаліції було подолання гострої політичної і економічної кризи, яку переживало суспільство після президентських виборів 2004 р. і парламентських виборів 2006 р., то на сьогодні така мета діяльності коаліції вже не відповідала реаліям. У зв'язку з цим Антикризовою коаліцією була задекларована інша мета діяльності – вироблення і реалізація стратегічної мети і пріоритетів державної політики, покликаних підвищити добробут народу і консолідувати з цією метою всі гілки влади – і, враховуючи це, змінена назва коаліції з Антикризової в Коаліцію національної єдності, передає «УНІАН».

    Як наголошується у висновках Мін’юсту, вищевикладене «засвідчує факт утворення коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України на основі узгодження політичних позицій трьох депутатських фракцій, сформованих за наслідками виборів, до складу якої входить більшість народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України, протягом місяця з дня припинення діяльності попередньої коаліції депутатських фракцій». «Тобто, умови формування коаліції депутатських фракцій, визначені статтею 83 Конституції України, дотримані», - наголошується в документі.

    Щодо пункту Президентського Указу, яким Глава держави запропонував народним депутатам України продовжувати виконувати свої повноваження, які безпосередньо не пов'язані з повноваженнями Верховної Ради України, у висновках Мін’юсту наголошується, що реалізація повноважень Верховної Ради України невід'ємна від наявності повноважень народних депутатів України.

    Як наголошується у рішенні Мін’юсту, за Конституцією України Верховна Рада України як представницький орган державної влади - парламент – «є єдиним органом законодавчої влади, який має колегіальний характер і складається з чотирьохсот п'ятдесяти народних депутатів України, обраних на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування, і є повноважними за умови обрання не менше двох третин від її конституційного складу. Повноваження Верховної Ради України здійснюються спільною діяльністю народних депутатів України на засіданнях Верховної Ради України під час її сесій (рішення Конституційного Суду України від 17 жовтня 2002 року № 17). Частиною першою статті 90 Конституції України визначено, що повноваження Верховної Ради України припиняються в день відкриття першого засідання Верховної Ради України нового скликання. Отже, до моменту відкриття першого засідання Верховної Ради України нового скликання Верховна Рада України є повноважною, тобто правомочною приймати закони і реалізовувати інші конституційно визначені повноваження», - наголошується у висновках Мін’юсту.

    Крім того, в документі наголошується, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» кошти на проведення в 2007 році позачергових виборів Верховної Ради України не передбачені. «Отже, Кабінет Міністрів України не має права виконувати вимоги статті 4 Указу Президента України від 2 квітня 2007 р. № 264 до моменту внесення відповідних змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», - наголошується в поданні Мін’юсту.

    «Враховуючи висловлене і на підставі положень частини другої статті 8 Конституції України, відповідно до яких закони й інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй, Указ від 2 квітня 2007 р. № 264 «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України» виданий Президентом України з перевищенням наданих йому Конституцією України повноважень і порушує Конституцію України.

    У зв'язку з цим Міністерство юстиції вважає за необхідне запропонувати Президенту України відмінити Указ від 2 квітня 2007 р. № 264 «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України» як такий, що суперечить Конституції України», - заявляє Мін’юст у юридичному висновку, повний текст якого розміщений на урядовому порталі.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору