ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Місяць до жнив: час готувати женців …

    26 июня 2024 среда
    Аватар пользователя Гость

    Для проведення у Закарпатській області виборів до Верховної Ради виділено 4 млн. 298 тис. грн., що з огляду на 933,2 тисячі виборців в області (дані ЦВК) складає приблизно по 4,6 грн. на одного виборця, а на 105 кандидатів-мажоритарників – по 40,9 тисяч гривень на одного претендента на депутатський мандат (зрозуміло, що лише частина цих коштів буде витрачена на самих кандидатів – на друк їхніх агітаційних матеріалів тощо).



    У т.ч. по виборчих округах Закарпаття розподіл коштів держбюджету для виборів народних депутатів наступний: виборчий округ № 70 (центр – м. Ужгород): орієнтовна кількість виборців 160,7 тис. – виділені кошти 952 тис. грн. – на одного виборця 5, 92 грн. – 29 кандидатів – на одного кандидата 32,8 тис. грн.; виборчий округ № 71 (центр – м. Мукачеве): орієнтовна кількість виборців 156 тис. – виділені кошти 714 тис. грн. – на одного виборця 4,58 грн. – 15 кандидатів – на одного кандидата 47,6 тис. грн.; виборчий округ № 72 (центр – м. Берегове): орієнтовна кількість виборців 152,4 тис. – виділені кошти 794 тис. грн. – на одного виборця 5,21 грн. – 9 кандидатів – на одного кандидата 88,2 тис. грн.; виборчий округ № 73 (центр – м. Іршава): орієнтовна кількість виборців 153,3 тис. – виділені кошти 689 тис. грн. – на одного виборця 4, 49 грн. – 15 кандидатів – на одного кандидата 45,9 тис. грн.; виборчий округ № 74 (центр – м. Хуст): орієнтовна кількість виборців 148 тис. – виділені кошти 714 тис. грн. – на одного виборця 4,82 грн. – 16 кандидатів – на одного кандидата 44,6 тис. грн.; виборчий округ № 75 (центр – м. Рахів): орієнтовна кількість виборців 162,8 тис. – виділені кошти 433 тис. грн. – на одного виборця 2,66 грн. – 21 кандидатів – на одного кандидата 20,6 тис. грн.



    З 20 млн. грн. виділених у Державному бюджеті на проведення місцевих виборів Закарпаттю виділили 534 тис. грн. (0,57 грн. на одного виборця), з яких станом на 28 лютого в область надійшли 431 тис. грн. До речі, розпорядниками коштів, виділених на проведення місцевих виборів, є не виборчі комісії, а місцеві ради – обласна, міські та районні – загалом по області 18 розпорядників. З них станом на 28.02. не відкрили відповідні рахунки Ужгородська і Берегівська міські та Воловецька і Рахівська районні ради. Жодна міська чи районна рада не подали кошториси проведення місцевих виборів на затвердження в обласну раду, кошторис же, розроблений обласною радою, поданий до ЦВК, але ще не був затверджений на момент проведення наради. Окружні виборчі комісії вже відкрили рахунки у місцевих відділеннях Державного казначейства.



    Після завершення виборчого процесу звіти про використання бюджетних коштів мають бути подані до ЦВК та Державного казначейства.



    За словами представника обласного УМВС, на Закарпатті до рад різних рівнів балотуються 540 співробітників міліції, зокрема, один – до Верховної ради, 16 – до обласної, 184 – до районних, 91 – до міських та 248 – до сільських і селищних. Із залу поступило запитання, чому в Мукачеві, де на 32 з 43 мандатыв депутатів міської ради претендують працівники міліції (з них 25 – шляхом самовисування), дільничні інспектори збирають підписи на їх підтримку, а тим часом зриваються та спалюються агітаційні матеріали блоків Юлії Тимошенко і “Наша Україна”. Виступаючий відповів, що міліціонери йдуть на вибори, бо володіють достатніми правовими знаннями та відчувають потребу підвищення авторитету правоохоронних органів, а щодо знищення агітматеріалів “Нашої України” та Б’ЮТі, то “міліція намагатиметься реагувати”, але біля кожної листівки чи стенда постового виставити не можна, бо держава вкрай незадовільно фінансує міліцію.



    Виступ секретаря ЦВК Ярослава Давидовича був багатим на статистику. Зокрема, він зазначив, ЦВК визначала межі виборчих округів самостійно і на основі даних органів статистики, без жодного впливу органів влади. Саме даними органів статистики щодо зміни чисельності виборців була зумовлена ліквідація одного виборчого округу у Херсонській області (цілком випадково ним виявився той округ, від якого у 1998-му був обраний один опозиційний депутат) та створення шостого округу в Закарпатті. Попри високий рівень смертності та трудової міграції, на думку ЦВК, чисельність виборців у нашій області зросла на 50 тисяч осіб.



    На момент від’їзду Ярослава Давидовича з Києва загалом по Україні було створено вже 32972 дільниці, але їх чисельність ще може зрости.



    У загальнодержавному багатомандатному окрузі балотуються біля 4640 кандидатів по 33 виборчим спискам (12 блоків та 21 партія). В одномандатних округах балотуються 3046 кандидатів (приблизно на 400 менше, ніж у 1998 році). Кількість кандидатів у одному окрузі коливається від 6 до 39. Бажання знову стати народними обранцями висловили 405 діючих нардепи.



    Виборчі бюлетені на виборах до Верховної Ради будуть виготовлятися за тією ж технологією, що й грошові знаки – з багатьма рівнями захисту, а до регіонів будуть перевозитися під посиленою охороною. Бюлетень зі списком партій та блоків матиме довжину 62 см. До речі, деякі списки кандидатів до обласних рад матимуть довжину біля метра.



    Секретар ЦВК також відповів на низку записок від учасників. Зокрема, він вказав на неприпустимість виключення зі списку виборців осіб, що виїхали тимчасово на роботу (питання особливо актуальне для Закарпаття). Ярослав Давидович закликав до зважливої та обґрунтованої видачі відкріплюваних листів. Неприпустимим є і видача у сільській місцевості бюлетенів без пред’явлення паспорту чи іншого документа, який посвідчує особу. Наявність на виборчих дільницях великої кількості спостерігачів, у т.ч. від іноземних держав та міжнародних організацій, дозволить зробити процес голосування та підрахунку голосів більш прозорим та чесним. Натомість у разі фіксації спостерігачами великої кількості порушень, результати голосування на дільниці можуть бути визнані недійсними. А визнання недійсними результатів виборів на 25 відсотках дільниць одномандатного округу призведе до визнання недійсним виборів в усьому окрузі.



    Загалом, учасникам було повідомлено велику кількість цікавої та корисної інформації, що допоможе головам виборчих комісій Закарпаття провести виборчу кампанію на рівні вимог закону. Станіслав Перфецький, «Політична Україна» (подано в скороченому варіанті)