ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Переохолодження — дуже небезпечна річ

    28 июня 2024 пятница
    20 переглядів

    З часів існування життя на Землі холод викликає постійне занепокоєння людини. На його дії серйозну увагу звертали математик Стародавньої Греції Піфагор, батько медицини Гіппократ, суворов, геніальний Пушкін, український богатир Іван Піддубний.
    За минулий зимовий період в Україні від холоду постраждало більше одного мільйона чоловік, особливо від інфекційних хвороб, які спричинили охолодження, таких як ангіна, грип, гострі респіраторні вірусні інфекції.

    Температура навколишнього середовища діє на людину у тісній взаємодії з вологістю повітря, швидкістю вітру, руху самої людини, станом одягу і взуття та чистоти тіла.

    Тривале охолодження організму людини викликає озноблення, воно виникає при роботах при холодному повітрі, особливо в сиру погоду та коли людина в одязі та взутті не за сезоном. На шкірі, вушнх раковинах, інколи на носі і щоках зявляються червонувато-синюшні або багряні плями, шкіра припухає, напружена і холодна на дотик. Це обумовлено функціонально-недостатнім станом кровоносних судин шкіри та великою чутливістю її до холоду.

    Подадьша дія холоду та зниження температури повітря викликає ушкодження тканин тіла, відбуваються стійкі зміни в кровоносних судинах, зявляються тривалі спазми, викликані захисною реакцією організму на охолодження тіла. На периферійних ділянках тіла поступово уповільнюється кровообіг, внаслідок чого в тканинах гинуть клітини,. Настає відмороження. Першою ознакою глибокого спазму, який досяг небезпечного ступеня, є втрата чутливості і побіління шкіри або зявляється синюшність, кінцівки стають схожими на окаменілості. Після зігрівання в області відмороження швидко розвавається набряк, поступово виникають запальні зміни або некроз, тобто омертвіння тканин.

    Тяжкість відмороження залежить від терміну дії холоду. Тому поерпілого необхідно негайно зігріти, обкласти грілками і потім відправити до лікаря. Запізніле звернення до лікаря, ообливо при тяжкому відмороженні, може викликати непередбачені ускладнення. До прибуття лікаря відморожену кінцівку необхідно занурити в теплу воду і обережно розтирати до тих пір, поки шкіра не почервоніє і не відновиться її чутливість. Потім накласти повязку.

    Слід памятати, що замерзання можливе навіть при температурі вище нуля, якщо велика вологість і сильний вітер. Швидкому замерзанню сприяють втома людини, голодування, алкогольне спяніння. З метою профілактики замерзання в їжу необхідно включати овочі і фрукти, печінку та продукти, які містять вітамін С, це капуста, картопля, цибуля , томати, перець, смородина, хрін, лимони, апельсини, шипшина тощо. Необхідний при переохолодженні і вітамін А (ретінол). який міститься в шпинаті, червоному перці, петрушці, абрикосах, укропі, моркві, щавлі. Рибячому жирі. Народна медицина радить вживати часник та цибулю.

    Кращий спосіб запобігання переохолодженню організму людини - гартування.



    Володимир Куло, викладач курсів цивільної оборони Закарпатської області

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору