ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

У краї стартувала Всеукраїнська благодійна акція “Милосердя”

    30 июня 2024 воскресенье
    Аватар пользователя Гость

    Як повідомив заступник голови обласного організаційного комітету по підготовці та проведенню в регіоні Всеукраїнської акції “Милосердя” перший заступник начальника управління соціального захисту ОДА Сергій Слободянюк, у краї продовжує залишатися досить високий рівень бідності. У Воловецькому, В-Березнянському, Міжгірському, Перечинському та деяких інших районах рівень безробіття серед населення складає від 12 до 21 відсотка. Відмічається і порівняно високий рівень заборгованості заробітної плати, особливо це стосується підприємств і організацій, промислового виробництва та лісового господарства. В таких умовах органи державної влади на місцях та органи місцевого самоврядування зобов’язані значно посилити увагу і піклування про найбільш вразливі категорії населення, перш за все тих, які найбільше потребують уваги і підтримки — пенсіонерів, інвалідів, ветеранів війни та праці, одиноких громадян похилого віку, важкохворих людей. Нині на обліку в органах соціального захисту області перебуває понад 280 тис. пенсіонерів, 2698 інвалідів війни, майже 36 тис. інвалідів праці та загального захворювання, понад 8 тис. інвалідів з дитинства, 15400 ветеранів війни тощо.



    Сьогодні, як зауважив Сергій Миколайович, паралельно із організацією стаціонарного перебування одиноких непрацездатних громадян, інвалідів та дітей-інвалідів в будинках-інтернатах області, досить активно впроваджуються нові форми соціального обслуговування, альтернативні форми надомного обслуговування та надання адресної допомоги малозабезпеченим громадянам безпосередньо за місцем проживання. Важливу роль у здійсненні комплексного соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян відводиться 16 територіальним центрам, створеним у містах Ужгороді та Мукачеві, у кожному районному центрі. А опікуватися соціальним працівникам таких центрів є про кого. Нині в області проживає 20,8 тис. громадян похилого віку, майже кожен другий з них згідно медико-соціальних висновків потребує сторонньої допомоги. З початку цього року територіальними центрами надано різних видів соціальних допомог понад 9 тис. таким особам.



    У ході благодійної акції перед центрами стоять дуже непрості завдання: дійти до кожного нужденного, допомогти цим людям у підготовці до зими, при потребі виділити бодай мінімальну кількість картоплі та капусти, інших овочів на зиму, подбати про створення необхідної кількісті палива, надати допомогу у приведенні до належного порядку їх помешкань, в уборці сільськогосподарського врожаю на власних підсобних ділянках тощо, придбанні медикаментів, одягу, взуття, інших речей побутового призначення тощо. Тут свою відповідну роль повинні відіграти загальноосвітні школи, молодіжні організації, благодійні установи, громадські організації, меценати та бізнесмени, просто окремі зажиточні чесні і порядні громадяни.



    Згідно інформації п.Слободянюка, нині на повному державному утриманні в будинках-інтернатах., які працюють у м.м. Мукачеві, Виноградові, с.Т.Ремета Перечинського та с.Вільшани Хуського районів перебувають близько 1200 одиноких непрацездатних громадян, інвалідів. На утримання цих соціальних закладів в поточному році в обласному бюджеті передбачено фінансових ресурсів у розмірі 6934,8 тис. грн. З початку року фінансування на ці цілі є стабільним. Однак і така кількість фінансових ресурсів є ще явно недостатньою. Інтернати гостро потребують допомоги, у тому числі на придбання постільної білизни, одягу і взуття, особливо зимового, твердого інвентаря тощо. На це не завжди вистачає коштів у обласному бюджеті. Враховуючи такий стан, благодійні організації, особливо закордонні, охоче відгукуються на їхні потреби, надають інтернатам посильну допомогу.



    Треба зазначити, що у кожному будинку-інтернаті, в територіальних центрах по обслуговуванню пенсіонерів, одиноких непрацездатних громадян, інвалідів відкрито склади та пункти прийому і розподілу продуктів харчування, одягу, взуття, м’якого інвентаря тощо. Кожен бажаючий може віддати туди речі, з яких, наприклад, виросли діти або дорослі. Подаровані речі, без сумніву, дійдуть до людей, які потребують допомоги.



    Пан Слободянюк переконаний, що і в цьому році результати благодійної акції будуть достатньо вагомими. При допомозі і за сприяння місцевих органів державного управління і самоврядування в ході благодійної акції в населених пунктах області будуть проведені благодійні обіди, зустрічі з ветеранами праці та війни, представниками громадських організацій інвалідів, ветеранів війни та праці, інші заходи.



    Акція триватиме до 3 грудня 2002 р. — Міжнародного дня інвалідів. Перший її етап завершиться, коли Україна, як і все міжнародне співтовариство, відзначатиме Міжнародний день людей похилого віку.



    P.S. За порадами при необхідності вияснення реквізитів, згідно з якими можна адресно перерахувати відповідні кошти, запропонувати конкретні послуги одиноким громадянам, будинку-інтернату, малозабезпеченій сім’ї, територіальному центру по наданню соціальних послуг пенсіонерам, одиноким громадянам похилого віку або передати благодійний вантаж, ви можете звернутися в районне або міське управління праці та соціального захисту населення, або зателефонувати в обласний організаційний комітет по організації і проведенню Всеукраїнської акції за телефонами 61-41-36, 61-40-63, 3-55-83.



    Пам’ятаймо, що добро примножує добро і повертається сторицею добром до тих, хто його творить!