ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Ужгород: Табір іде в небо, а Радванка залишається...

    28 июня 2024 пятница
    41 переглядів

    Підтверджує це нововиданий історичний нарис “Стара Радванка” під авторством Людвіга Філіпа, щойно виданий під егідою Закарпатської обласної організації Товариства охорони пам’яток історії та культури. Дослідник цікаво сягає до глибинних коренів сучасного мікрорайону Ужгорода з його світлими здобутками і темними проблемами. Радванка, за повідомленням Л.І.Філіпа, один із старовинних мікрорайонів міста над Ужем, що розташований у східній та південно-східній частинах міста. Над ним здіймається Радванська гора — частина Вигорлат-Гутинського (Ужгородсько-Хустського) вулканічного масиву.

    Територія Радванки просториться від Доманинського масиву по лівобережній частині Ужа, починаючи з урочища Вербінка і Радванської гори з кам’яним кар’єром, до Горянської гори з винницями. Найдавніші сліди існування людського життя виявлені в Радванці ще з епохи давнього кам’яного віку. Краєзнавець Петро Сова на Радванській горі зібрав близько п’яти тисяч кам’яних виробів — знарядь праці первісної людини середньої та пізньої палеолітичної доби (100-10 тисяч років тому).

    — В урочищі Загуменне, передмісті Горян, — розповідає Людвіг Філіп, — виявлені два поселення VIII-VII століть до нашої ери та поселення латенської доби (пізнього залізного віку) ІІІ-І століть до нашої ери. У Радванці на території колишнього філіалу Ужгородського меблевого комбінату (ФМК), у 1950 році дослідником К.Берняковичем, що був у минулому заступником директора Закарпатського краєзнавчого музею, досліджено два напівземлянкових житла восьмого-дев’ятого століть нашої ери. В урочищі Вербінка археологом С.Пеняком досліджене ранньосередньовічне поселення ІХ-ХІ століть нашої ери. Історик Я.Штенберг, посилаючись на латинські документи, вперше поселення Радванки до 1363 року, відоме під назвою Радуанх, а вже в 1414 році — Радованх. Ним і виявлена печатка Радванки вісімнадцятого століття з примітивним зображенням хатини.



    Василь ЗУБАЧ.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору

    Комментарии

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    це витівки мера, адже цигани його підтримали - відплата за покору

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Якщо це так,-Ним і виявлена печатка Радванки вісімнадцятого століття з примітивним зображенням хатини.-Це значить,що Радванка історично має право на самостійну адміністративну одиницю.Хай наприклад в складі м.Ужгород але повинна бути офіційна назва Радванка зі всіма з цього випливаючими наслідками.А історику Я.Штенбергу надти звання почесного громадянина цього чудового краю.Хоч зараз цей кусочок красивого міста став озером-болотяним і забутим районом про який згадують тільки в переддень виборів.Шановні Радванці всі разом візьмімся за відновлення слави нашого краю.

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Хлопці! Ну, звичайно... спочатку зявилася Ваша Радванка, а вже потім весь інший нехохляцький світ. Нехай живе Радванка - пуп Закарпаття, та нехай вона процвітає!!!

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Цвити,цвити ЗЗЗААККААРРППААТТЬЬЕЕ МАЛИНОВИМ ЦВИТОМ.Задолбали политики.