ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Ужгород: Як знайти роботу тим, хто не такий, як усі...

    01 июля 2024 понедельник
    37 переглядів

    Сьогодні в Ужгородському прес-клубі відбулося засідання на тему „Навчання та працевлаштування людей з обмеженими фізичними можливостями: як виглядає зараз ця проблема”. Про питання працевлаштування інвалідів розповіла голова Закарпатського регіонального центру соціально-трудової реабілітації та професійної орієнтації «Вибір» Василина Марко. Василина Марко повідомила, що одним з найбільших досягнень у справі працевлаштування людей з обмеженими фізичними можливостями в Україні стало прийняття змін до Закону «Про зайнятість населення», за якими інвалідів визнаватимуть безробітними, чого раніше не було. Крім того, з’явилося чимало положень, до яких можуть апелювати інваліди.

    Однак, за словами В.Марко, ситуація із ставленням роботодавців до інвалідів особливо не змінилася. «На жаль, досі існує стереотип, що люди з обмеженими фізичними можливостями не зможуть виконувати розумову роботу. Якщо людина має знання, інтелект, то не треба придивлятися до того, як вона ходить», — каже Василина Марко.

    Вона також навела приклади, коли підприємства краще бажають сплачувати штрафи, аніж брати на роботу інвалідів. Найважче, за її словами працевлаштуватися на державну службу. Чимало інвалідів хотіли б працювати над різними державними програмами, однак у держустановах не приймають випускників-інвалідів без трирічного досвіду роботи.

    Крім того, державні установи не сплачують жодного штрафу за невиконання передбаченої законодавством 4%-ї квоти щодо працевлаштування інвалідів. До речі, з цього року не лише підприємства сплачуватимуть штрафи за це, а й керівники підприємств та головні бухгалтери — за неподання звітності .

    Василина Марко також розповіла, що завдяки роботі центру «Вибір» 86 молодих людей з обмеженими фізичними можливостями стали студентами, а 54 випускники отримали роботу. «Це невеликі цифри, але за кожною із них стоїть доля молодої людини, а центр «вибір» намагається допомогти кожному інвалідові», — каже В. Марко. Телефон Центру — 66-40-66.

    Заступник директора обласного центру зайнятості Зоя Катрич розповіла, що за перше півріччя цього року до закарпатських центрів зайнятості звернулися 138 інвалідів, з яких працевлаштовано 70 осіб. Здебільшого інваліди стають працівниками робітничих професій — швачки, прибиральники, охоронці, столярі. Усього на обліку в обласному центрі зайнятості сьогодні перебувають 43 інвалідів.

    Зоя Катрич також повідомила, що цьогоріч закарпатські роботодавці заявили 27 тисяч вакансій. Вона закликала усіх випускників та інших, хто шукає роботу, звертатися до центрів зайнятості, де можна отримати інформацію про вакансії не лише Закарпаття, а й інших регіонів України завдяки Єдиній інформаційно-аналітичній системі.

    Щодо навчання людей з обмеженими фізичними можливостями, то головний спеціаліст обласного управління освіти Людмила Гульпа повідомила, що з цього року, відповідно до змін у Правила прийому до вищих навчальних закладів, інваліди І та ІІ груп, а також діти-інваліди приймаються до вузів поза конкурсом (при одержанні вступних оцінок не нижче середнього рівня, тобто мінімум 3 балів).

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору