ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Ужгород: Заповіт не гарантує отримання обіцяного майна…

    30 июня 2024 воскресенье
    20 переглядів

    На черговому засіданні Ужгородського прес-клубу реформ йшлося про численні судові позови щодо житлових питань у Закарпатті, які останнім часом, як свідчать правозахисники, стали чи не найактуальнішими судовими справами. За словами керівника Закарпатської обласної Правозахисної організації Ярослава Глаголи, суди при розгляді таких справ не завжди керуються принципом верховенства права: „Яскравий приклад недолугого вирішення проблеми — справа мешканки Ужгорода Мирослави Миронишин, яку у результаті 4 років судових митарств найближчими днями виселять із квартири разом із двома неповнолітніми дітьми”. Близько двох років жінка жила у громадянському шлюбі з лікарем обласного центру. В сім’ю прийшло горе — у чоловіка виявили онкологічне захворювання. Перед смертю він написав та нотаріально засвідчив заповіт, яким залишив свою квартиру Мирославі та її дітям. Однак декілька років тому сестра лікаря через Ужгородський міськрайонний суд домоглася визнання заповіту недійсним та вимагає виселення з квартири матері та дітей. Апеляційний суд таке рішення залишив у силі. Лікар-стоматолог приватної клініки, де Мирослава Миронишин підробляє санітаркою, розповів, що формальною підставою для визнання заповіту недійсним став час його засвідчення нотаріусом — він ніби-то не збігається з визначеними годинами відвідин хворих у лікарні, де лежав чоловік Мирослави. При чому нотаріуса навіть не викликали на засідання суду.

    Жінка звернулася до суду з проханням відстрочити виселення, бо сама вона родом з Львівщини, в Ужгороді з двома дітьми їй податися нікуди. Прохання жінки відхилено. Натомість Ярослав Глагола повідомив, що за цією справою готується касаційна скарга до Верховного Суду України, розгляд якої вимагає часу і не врятує сім’ю від виселення цими днями.

    Ярослав Глагола також розповів, що ситуація довкола житлових непорозумінь в області вкрай загострена. Правозахисники навіть зустрічають заздалегідь заготовлені схеми афер та обманів з метою привласнення чужого житла. Наприклад, нещодавно у Дравцях з будинку буквально на вулицю викинули матір з немовлям, чоловік якої заборгував гроші і подався відпрацювати позичене на заробітки за кордон. Проблемними залишаються також питання гуртожитків, нові власники яких при переданні гуртожитку на баланс їхньої організації, наприклад, не задумуючись виселяють безправних мешканців. Ярослав Глагола коментує: „Житловий кодекс ’64 року морально застарів, але ж існує Конституція, яка гарантує право кожному на дах над головою. Однак житло сьогодні коштує величезних грошей, тому довкола нього так багато проблем і судової тяганини. На жаль, судді не завжди розумно і правомірно вирішують такі проблеми”.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору

    Комментарии

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Прошу повідомити адресу обласної правозахисної організації