ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Відвідував монастир часто: вдень молився, вночі крав

    01 июля 2024 понедельник
    22 переглядів

    На Тячівщині знаходиться чимало монастирів. Вони відомі далеко за межами області. На богослужіння з'їжджаються вірники з різних куточків не лише нашого краю, але й з інших регіонів. На початку 90-х років минулого століття на гірській околиці с. Криве, у присілку Осуй, почалося зведення чоловічого Свято-Гергіївського монастиря.

    З плином часу тут "виріс" не тільки храм, але й приміщення для проживання монахів. Хоча будівництво ще однієї церкви триває й сьогодні. У вихідні та релігійні свята тут завше велелюдно. Священнослужителі намагаються допомагати немічним, зцілюючи хвороби. У храмі знаходиться ікона Божої матері, поряд з якою проводяться релігійні обряди, у т.ч. зцілення. Тут же висить ланцюжок, на якому нанизано різноманітні пожертвування, зокрема, ювелірні вироби, які залишають тут вдячні прихожани. Ікона закривається рамою з вставленою шибкою...

    Вранці минулої неділі ігумен Варлаам, готуючись до служби, увійшов у храм. Вхідні двері, які і зазвичай, були зачинені на замок. Не одразу й зауважив, що золоті вироби на звичному місці відсутні. Не ймучи віри, розгледівся: можливо ланцюжок з пожертвуваннями впав. Однак священнослужитель швидко зрозумів: найімовірніше, у церковній будівлі побував хтось чужий. Згодом виявив, що одне із вікон привідчинене. Невдовзі отець Варлаам зателефонував у міліцію. Незважаючи на вихідний день, у Криве прибула не тільки слідчо-оперативна група міліції, але й в.о. начальника Тячівського райвідділу УМВС Василь Банк, відповідальний по райвідділу Михайло Плиска, заступник начальника слідчого відділення Ігор Немеш, слідчий Роман Фурман, в.о. начальника сектору карного розшуку Віталій Негря та кілька співробітників цього підрозділу. Церковні служителі та громадяни, які мешкають поряд, були вельми спантеличеними. Пошепки розмірковували, у кого могла б рука піднятися на святе. Співробітники міліції взялися до з'ясування обставин. Виявилося, що окрім ювелірних пожертвувань, з церкви нічого не зникло. Отож злодій добре знав, де вони знаходилися. Вочевидь, йому тут доводилося бувати на Службі Божій. Правоохоронці почали встановлювати особи з т.зв. підоблікового елементу, які вже попадалися на подібних "грішках". Хоча не виключалося: сюди міг навідатися не тільки хтось із місцевих. У числі перших у поле зору оперативників потрапив 26-річний Іван, обійстя якого розташоване поряд з монастирем. Річ у тім, що чоловік уже мав конфлікти із законом. "Відмотав" строк за грабіж, скоєний у рідному Буштині. Знайшовши собі молоду дівчину Наталку, перебрався жити в Криве. Навідувався на молитви у монастир. Однак і поганих звичок не позбувся. Гостював якось у Буштині, і в стані сп'яніння скоїв крадіжку з розважального закладу. Отримав умовне покарання. На обійстя Івана подалися досвідчений оперативник Юрій Чепка та його колеги Михайло Руснак й Іван Куцин. Господаря міліціонери застали вдома. Коли молодик побачив стражів порядку, спершу ніби й не розумів про що йдеться. Однак не довго прикидався. На деякі запитання так і не зміг дати відповіді. Врешті зізнався, що під впливом спиртного, мабуть, лихий поплутав, потягнуло його на крадіжку з монастиря. У присутності понятих Іван видав крадене, а це кілька десятків ланцюжків, сережок, перснів навіть старовинна нагорода у вигляді хреста (за попередніми оцінками, її вартість -- близько 50 тисяч гривень). Все це добро злодій замаскував під лінолеумом в кутку однієї з кімнат. А в церкву проник уночі через вікно, яке виявилося незачиненим.

    Тепер Іван знаходиться під вартою. Ювелірні вироби направлено на відповідну експертизу. Усі деталі з'ясовує слідчий Роман Фурман.

    P.S. На празник Святого Юрія у монастирі проводилося велике богослужіння, на якому було багато людей. Насамперед, завдяки міліціонерам злодію не вдалося затьмарити свято. Служителі монастиря дуже жалкують, що Іван спокусився на великий гріх. Усі вони знають його дружину Наталку з малих років, у якої було нелегке дитинство. Дівчина часто допомагала у монастирі. Тепер молода жінка вагітна, переживає за вчинок свого благовірного. Вірники допомагають їй пережити тяжкі часи і молять Бога наставити чоловіка на праведний путь...



    Михайло ПИСКАЧ

    ВЗГ УМВС України в Закарпатській області


    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору