ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Вийшов на дистанцію — борися!

    24 июня 2024 понедельник
    Аватар пользователя Гость

    Щоб дане твердження стало реальністю, необхідні намагання і устремління всього суспільства. Свій внесок у вирішення проблем юних спортсменів вносить і Закарпатський Центр туризму та спорту учнівської молоді, який очолює Заслужений вчитель України Володимир ЧЕПА. Пріоритетними на ЦТКЕСум видами спорту є гірськолижний, спортивний та спелеотуризм, спортивне орієнтування...



    “Орієнтування — це тренування для розуму і тіла. Наш вид спорту сполучає в собі застосування й фізичних, й розумових зусиль і навичок. — стверджує Володимир Іванович, який сам у недалекому минулому був активним спортсменом. — Завдяки тому, що спортивне орієнтування розвиває в людині її особисті якості, такі, як, наприклад, впевненість в собі і своїх силах, наш вид спорту сприяє і допомагає людині спілкуватися і відчувати себе частиною суспільства. Не можна забувати і про право людини на життя в екологічно чистому середовищі. А що може бути чистіше, ніж “стадіон” спортивного орієнтування — природа?”



    Вийшов на дистанцію — борися! Здається, саме таким девізом керувалися в Полтаві на командному чемпіонаті України члени маленької (всього 11 спортсменів) команди Закарпаття. 667 їхніх суперників із 20 областей, Києва та Криму завзято виборювали перемогу, а з нею і право представляти свою країну на найпрестижніших змаганнях року.



    Для наймолодших (U4) перемога ставала перепусткою до Словаччини на “Калокагатію” &127;— міжнародний турнір, що включений спілкою НОК середньоєвропейських країн до програми змагань олімпійських надій — Thе Оlіmріс Нореs Соmреtіtіоns оf the Vіsеgгаd Grоuр соuntrіеs. Своїм шансом сповна скористалася 12-річна Олександра Касьянова (ЗОШ №13), яка фінішувала першою на короткій дистанції та виборола “срібло” на класичній. В групі, де змагалися хлопці, не старші 14 років, лише кілька секунд розділило переможця і переможених. У гарячій суперечці на п’ятикілометровій трасі виграв Олександр Букланов, другий результат у Андрія Липченка (обоє з мукачівської ЗОШ №1), а третім фінішу дістався Олег Продан з Донецька. Свою майстерність Сашко (який, нагадаємо, разом з Андрієм у квітні в Португалії виборов командне “золото” чемпіонату світу серед школярів) підтвердив і в інших номерах програми: переміг на середній дистанції, а у спринті фінішував третім.



    Спортсмени середньої юнацької групи (U16-18) влітку у польській Гдині розіграють нагороди Європейського чемпіонату. Серед лідерів української команди вважаються і мукачівка — десятикласниця ЗОШ №1 Ольга Гуніна, та студент УжНУ Сергій Готра. У Полтаві Ольга перемогла на “класиці”, а Сергій здобув “бронзу” на короткій трасі, крім них на берегах Балтики мають шанс виступити випускниця ВПУ №3 Ніна Расчупкіна (4 місце) та Олександр Повшик із ЗОШ №11.



    Найдовший шлях, щоб попасти на свій чемпіонат світу, доведеться здолати юніорам (U20) — до Аліканте, що в Іспанії. Минулої осені Андрій Харченко, який навчається в УжНУ, вже мав можливість випробувати тамтешні траси, а поки що йому ще треба довести своє право на місце у збірній. Можливістю вирішити це питання вже на чемпіонаті країни Андрій знехтував. Легко (з перевагою у 15 секунд) вигравши на трикілометровій трасі, він після фінішу некоректно висловився на адресу суддів. Кара була швидкою і жорсткою. Журі наклало на Андрія штраф і дискваліфікувало його до закінчення змагань.



    Серед спортсменів головної — елітної категорії, знов відмінно виступив 24-річний армієць з Мукачева В’ячеслав Мухідінов. У спринті (а в спортивному орієнтуванні так називається найкоротша — трикілометрова дистанція) суперники добряче опиралися і все ж таки були вимушені поступитися. Неупереджений секундомір зафіксував чергову перемогу В’ячеслава — 18 хвилин 20 секунд. Срібну та бронзову медалі вручено відповідно Максиму Штельмаху з Вінниці (0:19.31) та харків’янину Павлу Ушкварку (0:19.52). В змаганнях серед жінок наша Яна Попович фінішувала з п’ятим результатом.



    У командному заліку лідерство вибороли орієнтувальники Києва, Харківської та Дніпропетровської областей. Управління з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації відмовилося відрядити команду на головний національний старт, і тому всі дорослі члени закарпатської команди оплачували свою участь самостійно, а поїздку школярів профінансував обласний Центр туризму і спорту учнівської молоді. Тому не дивно, що команда Олександра Цепурдея, яка виступала удвічі меншим складом ніж та, що була передбачена умовами про чемпіонат, посіла скромне 15 місце. Марина Лісовик, м.Мукачево