ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

З початку року на водоймах Закарпаття загинуло 325 людей

    28 июня 2024 пятница
    20 переглядів

    Хоча природа нас ще особливо й не пестила теплом, але вода вже відкрила лік своїм жертвам. На початок літа на водоймах України загинуло 325 людей. І найбільше шокує те, що серед цієї кількості 70 дітей. Не оминула сумна статистика й Закарпаття. З початку року на водних об’єктах краю вже трапилося 19 нещасних випадків, причому всі вони закінчилися фатально. Серед загиблих й одна дитина. А літній оздоровлювальний сезон на Закарпатті лише почався. От коли на вулиці стане спекотно і народ масово потягнеться до водоймищ, тоді рятувальникам, на жаль, роботи вистачатиме. Цьому підтвердження й сумна щорічна статистика. Приміром, у 2004 році вода забрала життя 104 краян з яких 11 – дітей, ще 27 людей було травмовано.

    - Перед рятувальниками, передусім, стоїть завдання попередження нещасних випадків на водних об`єктах, - розповідає перший заступник начальника УМНС України в Закарпатській області Володимир Бодак. Для цього робиться чимало. Однак, складається враження, що безпекою на водних об’єктах переймається лише обласна влада на пару з підрозділами МНС. Так, згідно з відповідним розпорядженням голови Закарпатської облдержадміністрації до початку літнього сезону райдержадміністрації, Берегівський, Мукачівський, Ужгородський, Хустський та Чопський міськвиконкоми мали створити комісії, які б визначили зони відпочинку й рибної ловлі, а головне - здійснили належний облік та паспортизацію місць масового відпочинку на воді. Вони ж повинні забезпечити роботу сезонних рятувальних постів, обладнати їх відповідними засобами надання першої медичної допомоги у місцях масового відпочинку, - наголошує Володимир Юрійович. Про цей комплекс заходів говориться з року в рік. На цьому акцентувалася увага й учасників наради-семінару керівників місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування області, яка відбулася в кінці травня.

    А реальна картина щодо облаштування зон відпочинку на воді, на жаль, роками залишається невтішною. На сьогоднішній день, за інформацією Закарпатського СВАРЗу, за участю фахівців-водолазів проведено ретельне обстеження та паспортизовано в області лише три зони масового відпочинку: міські пляжі на річці Уж в обласному центрі, на річці Латориця в Мукачеві, а також у Берегівському районі місце масового відпочинку краян, що належить ТОВ “Бумеранг”. Про безпечність решти місць відпочинку можна судити лише на хлопський розум. А даремно, адже саме на них відпочиває переважна більшість краян. І відповідно до загальноукраїнської статистики 5-15 відсотків усіх нещасних випадків на воді трапляється під час купання в необладнаних місцях.

    Щоправда, як повідомили “UA-Reporter.com” у Центрі громадських зв’язків Управління МНС України в Закарпатській області. в основному гинуть люди на воді через порушення правил поведінки та особисту необережність під час відпочинку на водоймищах. Отож нехтувати власною громадянам не варто. Приміром, у місцях масового відпочинку забороняється: стрибати у воду зі споруд, не пристосованих для цього, пірнати та стрибати у місцях, де невідомі глибина та стан дна; купатись у нетверезому стані; подавати обманні сигнали тривоги заради жарту; залишати без нагляду у воді малолітніх дітей; використовувати для плавання автомобільні камери, надувні матраци, лежаки, дошки тощо. Не варто також випробовувати долю, купаючись у затоплених кар`єрах, каналах, озерах, пожежних водоймах.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору