ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпатські пожежники врятували від вогню "Фішер"

    04 июля 2024 четверг
    Аватар пользователя Гость

    Воно відоме у понад 50-ти країнах світу завдяки зручності та якості хокейних ключок та лиж, які виготовляються на цьому підприємстві. Не дарма тут розміщають свої замовлення такі загальновизнані у світі виробники цього спортивного реманенту, як "Соломон", "Нордіка" та "Росіньйол". Більше того, хокейними ключками цього заводу грають російські "Крылья Советов" і "Химик" з Воскресєнська, їх можна зустріти в активі української хокейної збірної. На лижах цього підприємства двічі підкорявся Північний полюс.

    Саме повідомлення про пожежу на цьому відомому підприємстві надійшло на пульт пожежно-рятувальної служби вночі о 01:30. Перший автомобіль з вогнеборцями прибув до місця події о 01:33 - ОП-6 створювався з метою протипожежного захисту саме промислової зони міста, тож від пожежної частини до лижної фабрики рукою подати. Невдовзі підоспіли і інші підрозділи. Вогнеборці, які прибули до місця пожежі, побачили, що з металевого циклону № 18 об'ємом 20 кубічних метрів йде дим. Оскільки циклон (місце, де збирають тирсу) був з'єднаний пневмотранспортом (швидкість просування полум'я у ньому складає 15-16 м на секунду) з шліфувальною дільницею фанерного цеху, існувала безпосередня небезпека того, що полум'я по вентиляційним конструкціям зможе розповсюдитися по всьому цеху. Тому першочерговим завданням пожежників та адміністрації підприємства було якраз перешкодити такому можливому варіанту розвитку подій. Вдалося уникнути й іншого, ще менш бажаного, варіанту - під час шліфувальних робіт зазвичай утворюється значна кількість деревинного пилу, який за умови певної концентрації здатен утворювати вибухонебезпечну суміш.

    Як було з'ясовано вже у ході розстеження обставин пожежі, першими її помітили робітники шліфувальної дільниці. Безпосередньою причиною появи вогню став обрив шліфувальної шкурки на одному з станків. Це призвело до іскріння, в результаті чого іскри почали потрапляти до вентпроводу. Автоматична система спрацювання клапанів, яка перекриває вентпровід та не дає іскрам розповсюдитися вентпроводом, у цеху була відсутня, а для того, щоб перекрити її вручну, знадобився певний час. Незважаючи на всі, в цілому правильні дії працівників підприємства, частина іскор все ж потрапила пневмотранспортом до циклону, де й розпочалося горіння.

    Прибуття пожежників-рятувальників пришвидшило процес приборкання вогню. Вже о 01:45 пожежу було локалізовано у межах циклону, однак сама ліквідація тривала близько шести годин - тирса важко піддається гасінню, окрім того, її піддають тривалому поливанню, оскільки як такого, самого полум'я не видно, тоді як вогонь здатен поширюватися методом так званого прихованого осередку. Завдяки вправним діям пожежників збитки підприємства від пожежі склали всього кілька сотень гривень, а, окрім кількох кубометрів тирси, постраждало тільки фарбоване покриття циклону.

    За словами заступника начальника УМНС України в Закарпатській області Ігоря Матвійчука, у поточному році від вогню постраждало три підприємства, в минулому ж році бодай на день через вогонь спинялася робота 89-ти. Центр громадських зв'язків УМНС України в Закарпатській області