ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

На Закарпатті створено ще одну русинську організацію

  08 июля 2020 среда
  Аватар пользователя Предприниматели ССТ

   5 человек, на улице

  Як стало відомо нашому джерелу, 18 березня  2020 року у м. Ужгород  пройшли  установчі  збори  новоствореної крайової русинської  організації «Русинські Бетяры», з наступним порядком денним:

   

  1. Необхідність заснування організації.

  2. Обговорення та затвердження  статуту організації.

  3. Вибори керівного органу організації.

  4. Найближчі плани.

  5. Різне.

  Присутні членів - 68 чоловік.

   

  По першому питанню аргументовано" виступив Василь Русин з Свалявщини, давши оцінку роботи русинських організацій Підкарпаття «НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ» – майже всі пенсіонери, які тільки шукають фінансову вигоду від русинського руху, загравання з меценатами та політиками із-за кордону та домашніх, для власної вигоди та без користі для самих русинів. Необхідність жорсткого та обміркованого залучення молодих патріотів у члени організації, вироблення чіткого плану дій на період становлення (перший рік) та перспективний план на наступні 5 років.

   

  Василь Русин довів до присутніх основні цілі організації: створення потужної мережі осередків русинських організацій в межах Підкарпаття, створення групи русинів для випуску щотижневого листка-агітки, відродження культурних традицій русинів краю (фестивалі, концерти, виїзні виступи), створення сайту організації, ефективний діалог з владою України у питанні визнання національності «РУСИН». Виступ був підтриманий одноголосно всіма членами.

   

  По другому питанню виступив Петро Іванчо, який зачитав проект Статуту організації, який з не значними поправками був прийнятий одноголосно.

   

  Далі, виступив русинський активіст Степан Чопей, який  запропонував наступний склад правління русинської організації «Русинські Бетяры», до якої ввійшли: Василь Русин, Петро Іванчо, Юрко Сочка, Вячеслав Сидор, Йозеф Манайло,  Микола Петровай.  Пропозиція була підтримана одноголосно. Члени правління провели своє перше засідання, де між собою обрали голову правління – Петра Іванчо, на перші два роки.

   

  По третьому питанню виступив новообраний голова організації, який окреслив  плани на найближчий час, а  саме: створення осередків організації по території області, створення офіційного сайту та сторінки в соціальній мережі, налагодження комунікації між осередками та органами місцевої влади, визначити джерела фінансування. Також був запропонований та затверджений логотип організації.

   

  По четвертому питанню було обговорено стратегію співпраці з організаціями всіх національних меншин та релігійних конфесій, що проживають в нашому краї.

  Рейтинг: 

  Комментарии

  Аватар пользователя Sergij Nalivajko ta Nechuj Levicki

  Zhelajem udachi!

  Аватар пользователя ZWOLUCH

  ПОЗДРАВЛЯЮ ВСЕХ НАС! ОЧЧЕНЬ СМЕЛО В ТАКОЕ ВРЕМЯ! ЖАЛЬ, ОШ НЕ ДОЖИВ ВАСИЛЬ АНДРIЙОВИЧ ПЕТРОВЦИI ЭЗ СВАЛЯВЫ!...АЙБО РАЗ ДЯКУВУ ВАМ, БЭТЯРЫ АЙ ЦИМБОРЫ РУСЫНСЬКИ1 РЕШПЕКТ- УВАЖУХА!

  Аватар пользователя Стефан

  Ото бы ищи продержалося май довго