ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Ужгород: Кому потрібна рівність — чоловікам чи жінкам?

    28 июня 2024 пятница
    41 переглядів

    Сьогодні в обласному центрі Закарпаття відбулося засідання Ужгородського прес-клубу на тему "Гендерна політика в Україні: кому потрібна рівність — чоловікам чи жінкам?".

    У лютому цього року в області прийнято програму сприяння гендерній рівності на період до 2010 року. Узагалі 2007 рік в Україні оголошено роком гендерної рівності. Про обласні заходи у цій сфері розповіла головний спеціаліст управління молоді і спорту облдержадміністрації Оксана Гуранич. Зокрема завтра на Свалявщині розпочнеться дводенний семінар із механізмів впровадження гендерної рівності для заступників голів райдержадміністрацій гірського краю.

    До області прибули представники Програми рівних можливостей ПРООН Лариса Кобилянська та Ірина Гнатова, які повідомили, що цими днями Закарпатська обласна рада, держадміністрація і Представництво ООН в Україні підпишуть меморандум про співпрацю, мета якого — об’єднання зусиль і досвіду у сприянні становлення гендерної рівності в регіоні. Вже повністю узгоджений текст документу.

    "Науковці сьогодні відзначають чітку тенденцію: лише ті країни, де максимально дотримуються норми гендерного балансу у суспільстві, досягають високого економічно рівня розвитку Координатор Програми рівних можливостей ПРООН", — зазначила Лариса Кобелянська. Крім того, рівність доступу до самореалізації жінок і чоловіків у різних сферах суспільного життя сприяє зменшенню корупції, уникненню політичних криз тощо.

    Л.Кобелянська також представила Концепцію проекту Закону України "Про захист від дискримінації за ознакою статі". За її словами, в Україні досі на законодавчому рівні не прописані механізми захисту від дискримінації. Та й люди на рівні ментальності досі не мають т.зв. чутливості на гідність та не реагують на відверті прояви приниження.

    Ірина Ігнатова, експерт з питань регіональної гендерної політики Програми рівних можливостей ПРООН повідомила, що із 2003 року Закарпаття та ще три області є пілотним регіоном Програми. В області створено гендерний ресурсний та освітній центри та центр "Чоловіки проти насильства". Закарпаття також відзначилося ініціативністю, провівши минулого року всеукраїнські гендерні слухання.

    Маріанна Колодій, директор Закарпатського обласного центру гендерної освіти розповіла про роботу центру, який, працюючи із школярам, студентами та держслужбовцями, пропагує засади рівності статей.

    За даними статистики, в Україні сьогодні 92 % керівних посад обіймають чоловіки. Зарплата жінок у середньому складає 68,6 % від заробітної плати чоловіків. Жінки контролюють лише 5-10 % економічних ресурсів. Майже кожна третя дитина в Україні виховується одинокою матір’ю.

    У свою чергу, чоловіки, за словами фахівців, значно обмежені в реалізації своїх батьківських прав. Наприклад, їм майже неможливо отримати путівку до санаторію матері і дитини, лікарняну відпустку по догляду за хворою дитиною тощо.

    50 % українців вважають, в країні існують утиски прав представників однієї із статей, 36 % гендерну дискримінацію заперечують. Такі дані засвідчило опитування, проведене нещодавно Інститутом соціології НАН України на замовлення Програми розвитку ООН в Україні.

    Щодо гендерних стереотипів, Л. Кобелянська із досвіду спілкування з українською молоддю засвідчила, що вийти заміж за принца — не ідеал для сучасної молодої українки. Дівчата частіше мріють про успішність і самодостатність. Українські жінки сьогодні, за словами доповідачок, є найбільш освіченими в Європі, їх рівень є більш якісним, повідомили в Ужгородському прес-клубі.
    Ужгород: Кому в Україні потрібен гендер?
    Ужгород: Які ж перспективи у жінок на держслужбі та в органах місцевого самоврядування?
    В Ужгороді говорили про гендерну рівність. На виборах
    В Ужгороді під егідою ОБСЄ поговорили про гендерну рівність

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору

    Комментарии

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Ратушняк проклят
    http://bogakara.narod.ru/