ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Черга на житло є, а ось надії — мало...

    29 июня 2024 суббота
    51 переглядів

    Як не дивно, таке поняття як квартирний облік, черги на отримання житла в Україні не зникло, на відміну від багатьох ознак соціалізму. Більше того, Держкомстат і його структури на місцях здійснюють державне статистичне спостереження за формою №4 - житлофонд "Звіт про квартирну чергу та надання житлових приміщень".

    З іншого боку, статистичні органи нашої держави систематично здійснюють обстеження умов життя домогосподарств, на основі яких також оприлюднюється певна інформація.

    Співставлення відомостей з названих джерел доволі цікаві для розуміння рівня заможності пересічних громадян в частині житлових умов.

    Отже, у 2006 р. в Україні нараховувалося 17,4 млн домогосподарств, з них 68,8% - у міських поселеннях і 31,2% - у сільській місцевості. На Закарпатську область припадає із загальної кількості 2,1% (360,9 тис. домогосподарств), з них 40,8% - в містах, 59,2 - у селах.

    Зазначу, що серед регіонів нашої держави, крім Закарпаття, є ще тільки п'ять регіонів, в яких сільське населення переважає міське: такий стан поки що спостерігається у Вінницькій, Івано-Франківській, Тернопільській та Чернівецькій областях.

    Загалом, з 46,6 млн. осіб населення України 31,8 млн проживають в містах і тільки 14,8 млн - в селах. Таким чином, на одне домогосподарство в міських поселеннях припадає в середньому 3,2 особи, а у сільській місцевості - 2,7. Хоча, звичайно, це середні значення (пам'ятаєте, як Джон з'їв індика, а Сем про це лише мріяв, але ж в середньому на них припадало по половині пуйки). Так ось, для вашого відома, шановні читачі: із загальної кількості домогосподарств перебувають у складі однієї особи - 25,3%, з двох осіб - 27%, з трьох - 22,7%, з чотирьох - 16,2%, з п'яти і більше - 8,8%. Таким чином понад половину домогосподарств заселяють сім'ї з однієї-двох осіб, що з точки зору демографічних процесів є досить тривожним дзвоником.

    На фоні цього у 10,2% домогосподарств розмір житлової площі на одну особу складає до 7,5 кв. м, у 6,5% - від 7,5 до 9 кв. м і у 24,8% - від 9,1 до 13,65 кв.м. Одже, у 42,5% домогосподарств за санітарними нормами забезпеченості загальною площею "напряжонка" - тобто тіснувато. Однак щодо права на покращення житлових умов в Україні залишилося в дії старе законодавство, де, як відомо, фігурувала цифра 6 кв. м житлової площі на людину. Маєш менше - отримуєш право ставати на чергу і ілюзію можливості щось "на шару" отримати.

    Таких «черговиків» залишалося на початок 2007 р. 1,3 млн сімей (а було, наприклад, у 1990 р. - 2,6 млн, або у 2 рази більше, у 2000 - 1,8 млн, на 27,8% більше). У 2006 р. одержали житло з черги 20 тис. сімей або 1,5% від загальної кількості «черговиків». У період з 2000 р. отримали житло в чергах 174 тис. сімей, а кількість тих, які перебувають у чергах, зменшилася на 465 тис. сімей.

    Відчуваєте, як «процес пішов»? У цьому контексті мені пригадується фраза з радянського журналу "Крокодил": "Спасенне утопающего - дело рук самого утопающего". Думаю, це напряму стосується житлових черг, і частина громадян це вже зрозуміла, виходячи з цифр, що наведені вище. Адже якщо не будуватися чи не купляти житло самому, то при темпах 2006 р. (і за умови, що у списку не з'явиться жодного пільговика) останній черговик отримає житло у 2073 році...

    Олександр ОВСЯНІКОВ, начальник управління міжгалузевої статистики підприємств Головного управління статистики в Закарпатській області
    Закарпаття: Три горянина стали Заслуженими будівельниками України
    Чи отримають цьогоріч житло в Ужгороді 24 сім’ї військовослужбовців?
    Закарпатський "Власний дім" будується з проблемами
    Закарпаття: У Мукачеві з’явиться елітний житловий комплекс на 150 сімей

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору