ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Ужгород: Чи здатна преса здолати корупцію?

    29 июня 2024 суббота
    28 переглядів

    У четвер, 6 вересня, в Ужгородському прес-клубі реформ відбулося засідання на тему: "Чи може преса реально протидіяти корупції?" та презентація Національного конкурсу для журналістів на матеріали з протидії корупції.

    Про методи протидії корупції на Закарпатті з журналістами говорили начальник відділу по боротьбі з корупцією в органах ОДПС ДПА в Закарпатській області, підполковник податкової міліції Мирослав Сливка, начальник відділу захисту прав і свобод громадян обласної прокуратури Ілля Ільчук, , в.о. начальника УДС БЕЗ МВ УМВС у Закарпатській області Іван Гульпа.

    За усіма органами, на які покладено обов’язок боротьби з корупцією, наглядає обласна прокуратура. За словами Іллі Ільчука показники свідчать про активізацію боротьби з корупціонерами. Так, минулого року всіма службами складено 76 протоколів про корупцію, а вже цього року — 108. За 8 місяців цього року розглянуто 88 справ, 62 особи притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу. У поточному році відкрита 41 кримінальна справа.

    Щодо нанесення корупцією шкоди державі, юридичним та фізичним особам, відшкодовано вже 80 % збитків. До суду направлено 22 позови про стягнення відшкодування у примусовому порядку.

    Мирослав Сливка розповів, що очолюваний ним підрозділ здійснює нагляд за державною податковою службою у Закарпатській області на предмет недопущення корупції. З початку року, повідомив податківець, складено 10 протоколів про корупцію, по 5 з них вже винесено рішення щодо визнання дій посадових осіб корупційними діяннями. Порушено 7 кримінальних справ, 56 осіб притягнено до дисциплінарної відповідальності, двох працівників звільнено з податкової служби.

    Цьогоріч на телефон довіри відділу боротьби з корупцією в ДПА надійшло 8 звернень, однак жодне висловлене звинувачення не підтвердилися фактами. На жаль, найчастіше це заяви від осіб, які намагаються створити перешкоди тим, з ким особисто конфліктують.

    В.о. начальника управління боротьби з економічної злочинності МВ УМВС у Закарпатській області Іван Гульпа розповів, що цього року вже виявлено 56 корупційних злочинів, складено 24 протоколи про корупцію, з них 16 – на посадовців найвищої категорії. Щодо посадових осіб, які притягнуто до кримінальної відповідальності, то це, як правило, головні інспектори або начальники інспекції, начальники відділів міський та районних адміністрацій. Під підозрою сьогодні перебувають навіть кілька заступників голів райдержадміністрацій. Найбільше корупційних злочинів пов’язано саме з бюджетною сферою: відділами соціального захисту та земельних відносин. Землі стосується найбільше виявлених фактів корупції, часто виносяться відповідні рішення без сесій.

    Голова Ужгородського прес-клубу реформ Ірина Бреза під час засідання презентувала Національний конкурс на кращі опубліковані журналістські розслідування та авторські публікації з протидії корупції, який триватиме з 1 вересня по 21 грудня 2007 р. у рамках Проекту „Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні” (MSI) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), корпорації "Виклики тисячоліття" та Менеджмент Сістемс Інтернешнл (MSI).

    Збір заявок на участь у регіональному етапі триватиме з 1 вересня по 15 жовтня 2007 р., на національному рівні—з 1 вересня по 31 жовтня 2007 р. Детальніше з умовами конкурсу можна ознайомитися в Ужгородському прес-клубі. Текст Положення про конкурс та форма заявки на участь—на сайті Українського освітнього центру реформ www.cure.org.ua

    Ілля Ільчук вважає, що преса цілком реально може впливати на процес боротьби з корупцією. Адже публікації є підставою для початку слідства.
    Привілей "у конверті", або Чому 52% наших громадян вважають хабар найбільш зручним розв’язанням проблеми
    Літо — вступна пора чи золота жила?
    Закарпаття: 13 тисяч доларів "подяки" за "сприяння" у вступі до університету отримав чиновник Прикарпатського національного університету
    Закарпатський банкір вимагав і отримав 10,5 тис. грн. хабара за незаконне оформлення споживчих
    кредитів

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору

    Комментарии

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Про корупцію БЮТ в Закарпатті
    http://karkompra. narod. ru/sriv.htm

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Питання поставлено неправильно. Треба б було: "Чи може громадскість подолати корупцію в пресі".А вже після вирішення цього питання, тобто подолання корупції в пресі,мож побазікати і про подолання корупції за допомогою преси.