ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Сьогодні Карпатському біосферному заповіднику виповнюється 35 років

    30 июня 2024 воскресенье
    46 переглядів

    Карпатський біосферний заповідник розміщений у Закарпатській області на

    території Рахівського, Тячівського, Хустського та Виноградівського районів.

    Загальна площа — 53630 га. На даний час Карпатський біосферний заповідник, як повідомив «Р-р» його директор академік Федір Гамор, підпорядкований Міністерству екології та природних ресурсів України. Основою Карпатського біосферного заповідника став Карпатський державний заповідник, створений Постановою Ради Міністрів УРСР від 12 листопада 1968. Карпатський біосферний заповідник створено Указом Президента України від 26 листопада 1993 р. В 1992 р. ЮНЕСКО видає сертифікат про віднесення Карпатського заповідника до світової мережі біосферних резерватів. Науковим куратором заповідника є Інститут екології Карпат НАН України. В 1998 р. Рада Європи нагородила заповідник Європейським дипломом.

    За схемою фізико-географічного районування територія заповідника належить до Карпатсько-Українського гірсько-лісового краю Карпатської гірської

    ландшафтної країни, а за геоботанічним районуванням його рослинність в

    цілому відноситься до Європейської широколистянолісової області

    Центральноєвропейської провінції Східнокарпатської гірської підпровінції.

    Зокрема, Чорногірський масив відноситься до Гірськокарпатського та

    Свидовецько-Покутсько-Мармароського округу, Угольсько-Широколужанський, Кузійський масив – до Карпатського округу, а Мармароський та Свидовецький масиви – до Свидовецько-Покутсько-Мармароського геоботанічного округу. До Зеленої книги України занесено 14 формацій, 1 субформацію, 2 групи асоціацій, які охоплюють 21 асоціацію лісів, 2 – чагарників, 13 – лук, 2 – боліт та 1 – степів. До Червоної книги України занесено 92 види флори і мікобіоти та 76 видів фауни, до Європейського червоного списку – 5 видів флори і 23 фауни, до списків за Бернською конвенцією – 181 вид фауни.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору