ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

На Закарпатті є ризик поширення небезпечної інфекції!

    26 квітня 2024 п'ятниця
    50 переглядів
    До уваги закарпатців!

    Медики закликають мешканців Закарпаття негайно пройти щеплення від кору

    За повідомленням румунських мас-медіа, у 34 округах цієї країни зафіксовано спалах кору. Кількість захворілих внаслідок епідемії перевищила дві з половиною тисячі осіб, а 14 людей померли.
    Зважаючи на те, що Закарпаття межує з деякими округами Румунії, та беручи до уваги високу заразність кору (захворюваня передається повітряно-крапельним шляхом) та проблеми з вакцинацією, які мали місце останніми роками, ризик поширення інфекції є досить високим. Через притаманну кору цикличність, коли пік захворюваності повторюється через кожні 5-6 років, ризик поширення хвороби в області зараз особливо високий. Адже останній пік, коли було зареєстровано 1835 випадків захворювання, припав на 2012 рік. Для порівняння, у 2013-му в області зафіксували 48 випадків кору, 2014-му – 33, 2015-му – 36, а минулого 2016-го року лише 2 випадки. Основний спосіб профілактики цієї інфекції – активна імунізація. Вакцинація проти кіру проводять дітям у віці 12 місяців, ревакцинація – у шість років.
    Імунізація проти корі також проводиться раніше не щепленим підліткам віком 15-17 років, які не хворіли кором і дорослим у віці до 35 років.
    Станом на 1 лютого в Закарпатській області залишок вакцини КПК (Пріорікс) становить 11 142 дози для вакцинації дітей в 1 рік та ревакцинації у 6 років з метою профілактики кору, епідпаротиту, краснухи. За підсумками 2016 року серед населення Закарпатської області виконано обсяг профілактичних щеплень проти кору, в цілому по регіону план вакцинації – на 33%, а план ревакцинації – на 25%.
    Закарпатські медики звертають увагу батьків, що потрібно обов’язково щеплювати дітей. Тим більше вакцин у наявності предостатньо. При перших симптомах захворювання необхідно звертатися до лікаря, оскільки зволікання та самолікування може мати фатальні наслідки. Довідково: Кір – це висококонтагіозне (надзвичайно заразне) гостре вірусне захворювання. В основному на кір хворіють нещеплені діти, що відвідують дитячі заклади.
    Підлітки й дорослі, що раніше не хворіли кіром, та не отримали вакцину проти нього, також залишаються надзвичайно сприйнятливими до цієї інфекції. Джерелом інфекції є хвора на кір людина з моменту появи перших ознак хвороби до п’ятого дня від початку висипань. У випадку зараження, після контакту із хворим проходить від 7 до 17 днів, перш ніж хвороба проявиться (інкубаційний період).
    Кір – це повітряно-краплинна інфекція. Вірус потрапляє в організм через слизові оболонки верхніх дихальних шляхів і очі від хворої людини, яка поширює його при диханні, розмові, чханні і кашлі. Вірус кору з потоком повітря легко потрапляє в сусідні приміщення й навіть на різні поверхи будинку через вікна, вентиляцію, замкові щілини, – тому заразитися можна, просто перебуваючи в одному будинку із хворим. Однак вірус швидко гине в зовнішньому середовищі, тому поширення інфекції через предмети (постільну білизну, одяг, іграшки), а також через третіх осіб, що контактували із хворим, практично неможливо. Приміщення, де перебував хворий кором, досить провітрити, щоб у ньому можна було перебувати без ризику заразитися, дезінфекція не потрібна.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору