ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Мукачівські ЖЕКи не видають боржникам по квартплаті жодних довідок

    27 квітня 2024 субота
    104 переглядів

    Як повідомляє кореспондент UA-Reporter.com, жителі закарпатського міста Мукачево скаржаться на те, що житлово-комунальні підприємства міста відмовляються видавати будь-які довідки боржникам.

    Кажуть, перед тим, як підписати довідку у начальника ЖРЕПу, ретельно перевіряють чи має пожилець заборгованість з квартплати. В умовах економічної кризи боржників більшає. А юристи стверджують, що подібні дії співробітників ЖРЕПу не мають законного підґрунтя і радять звертатися до суду.
    “Пішла до начальника ЖРЕПу на прийом, просила видати довідку про склад сім’ї, та мені відмовили, - скаржиться жителька Мукачева пані Марія, яка мешкає в багатоповерхівці що на вул. Гойди. – Паспортистка сказала: “… у вас борги з квартплати, поки не розрахуєтеся, за довідкою навіть не підходьте, таке розпорядження начальника”. Я годину чекала в черзі біля кабінету начальника ЖРЕПу, та пан М. Рошко мене навіть не вислухав, відправив платити борги. А звідки взяти гроші, якщо я не працюю, посаду чоловіка скоротили, наразі він виходжує документи щоб стати на біржу праці. А донька поки що навчається. От й живемо на її стипендію та пенсію батька. Голова йде обертом що ж мені робити”, - бідкається згорьована жінка.

    Коментар юриста:

    Подібна вказівка суперечить чинному законодавству та порушує права громадян, оскільки жодним законом не передбачено, що підприємства, які надають житлово-комунальні послуги при наявності заборгованості мають право не видавати мешканцям (користувачам чи власникам житла) довідки. Зокрема, згідно із статтею 9 Закону України “Про інформацію” всі громадяни України мають право на інформацію. Відповідно до статті 32 Конституції України кожний громадянин має право отримувати інформацію щодо себе. Таким чином, це рішення начальника ЖРЕПу є незаконним, в даному випадку в ситуацію повинна втрутитись прокуратура. Та мабуть люди туди не зверталися.
    Насамкінець слід зазначити, що відповідно до статті 22 Цивільного кодексу України особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їхнє відшкодування. Тобто якщо права конкретної людини будуть порушені, вона зможе звернутися за їхнім захистом до суду і вимагати відшкодування завданих збитків.


    Ужгород: ЖЭКи — порождение СССР

    Ужгороду необходима срочная деРАТИзация

    Страшні реалії Ужгорода мера Ратушняка

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору