ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Біль наш - Чорнобиль...

    02 июля 2024 вторник
    Аватар пользователя Гость

    закарпатцям, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - трагічної події в історії України і всього людства, яка мала місце 18 років тому, коли внаслідок вибуху на четвертому реакторі ЧАЕС понад 5,7 мільйонів громадян України опинилося у зоні, забрудненій радіонуклідами. Монумент представляє собою розколоту атомом Земну кулю, на якій, звівши руки до неба, у розпачі волає про допомогу і пощаду беззахисна людина. Увінчує скульптуру арка, що символізує чорнобильський саркофаг. Автор пам'ятника - ужгородський скульптор Василь Олашин-молодший. Серед спонсорів, що зробили значний фінансовий вклад у його спорудження - "Закарпатнафтопродукт", обласні профспілки, підприємець В. Білинець, колишній житель Закарпаття, нині громадянин США Д. Гедайлович та інші.

    У відкритті монумента взяли участь голова Закарпатської облдержадміністрації Іван Різак, заступник голови Закарпатської обласної ради Ернест Нусер, керівники Ужгородського міськвиконкому та міськ-ради, керівники громадських, ветеранських та національно-культурних організацій, представники громадськості краю. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять 360 закарпатців-"чорнобильців", які пішли з життя за останні роки. Відбулася церемонія покладання вінків та квітів до пам'ятника. Від імені Закарпатської територіальної організації ветеранів війни в Афганістані цю місію виконали голова ЗТО УСВА Сергій Слободянюк та перший заступник голови ЗТО УСВА Сергій Олексіюк, Ужгородської міської організацї Партії регіонів України - голова УжМО ПРУ, секретар Ужгородської міської ради Юрій Беляков.

    Над ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи працювало майже 180 тис. чол., серед яких було 3230 закарпатців, сказав на відкритті пам'ятника голова Закарпатської облдержадміністрації Іван Різак, - "вони робили це заради всіх нас, заради сьогоднішнього й майбутніх поколінь". Сьогодні в гірському краї, сказав керівник області, проживає близько 6 тисяч громадян, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, серед них 220 інвалідів, більше 2 тисяч дітей.

    Обласна влада приділяє постійну увагу цій категорії населення. Розроблено програму соціального захисту "чорнобильців" на 2004-2005 роки, результати здійснення якої вже помітні: в Ужгороді відкрито госпіталь для інвалідів війни та "чорнобильців", випущено видання "Чорнобильський біль - книга пам'яті". У поточному році, за словами губернатора краю, в Україні розпочато реалізацію системи державного захисту громадян, які потерпіли від Чорнобильської катострофи. Іван Різак висловив переконання, що позитивні зміни від реорганізації соціального захисту закарпатці-"чорнобильці" відчують вже найближчим часом.