ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Фестиваль “Квітне сакура над Ужем”

    24 июня 2024 понедельник
    Аватар пользователя Гость

    Як уже повідомлялося в засобах масової інформації, 27-28 квітня в Ужгороді проходитиме фестиваль “Квітне сакура над Ужем”. Подібні заходи постійно проводяться в Японії, адже саме ця країна є батьківщиною унікального дерева. Щоб дізнатися про те, як це відбувається, ми звернулися до українського посольства в цій країні, звідки і надійшла наступна відповідь.



    “Свято квітучої сакури (декоративна японська вишня) – один із найдавніших обрядів японців. Ще з стародавніх часів епохи Хейан японська аристократія, що змагалась в добірності і вишуканості манер, проводила свій час під квітучими деревами, насолоджуючись легкими напоями, салонними іграми та складанням віршів з цієї нагоди.



    На сьогоднішній день вже рідко побачиш вишуканих дам в елегантних кімоно, спеціально пошитих для цієї події, почути розмірені звуки музичного інструменту – семіясена, спостерігати за проведенням конкурсів складання віршів “хайку”, але давні традиції свята цвітіння сакури продовжують знаходити своє відображення в сучасному японському суспільстві. Квітка сакури стала своєрідним символом країни, ці дерева можна зустріти скрізь: в гірських районах, по берегах річок, у міських та храмових парках. Без перебільшення можна стверджувати, що милування цвітінням квітів (т.зв. “ханамі”) є однією з найважливіших подій в житті кожного японця.



    Важко знайти представників цієї країни, які б залишались байдужими і хотіли б втратити прекрасну нагоду помилуватися короткочасною красою природи, оскільки, як відомо, цвітіння сакури триває всього декілька днів, а іноді лише кілька годин. Тому щовесни японці родинами, колективами товаришів по службі, молодіжними групами і, навіть, поодинці відправляються в парки до алей, де проводять час під квітучими деревами сакури. В нашому розумінні цей процес схожий на масові народні гуляння: народ розташовується на розстелених на землі або асфальті ковдрах і веселиться, спілкується, вживає легкі алкогольні напої, закушує, співає.



    Протягом цих днів японські туристичні агентства пропонують широкий вибір поїздок на “ханамі” у великі міста країни. Саме в дні цвітіння сакури в комерційних цілях широко практикується проведення художніх виставок у музеях та виставкових залах великих міст Японії.



    Необхідно також зазначити, що в середині квітня кожного року імператорський двір та уряд Японії проводять два урочистих зібрання, присвячених цвітінню сакури. У цих заходах беруть участь члени імператорської родини, керівництво держави. Серед запрошених – члени парламенту, представники уряду та дипломатичного корпусу в Японії”.



    “Квітне сакура над Ужем” – ще один фестиваль, який буде проведено в нашій області вперше в Україні. Є надія, що разом із усіма іншими культурно-мистецькими заходами він сприятиме формуванню позитивного іміджу Закарпаття та залученню сюди туристів. До речі, на фестиваль запрошено і посла Японії в Україні. Прес-служба облдержадміністрації