ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

…І засяяв позолотою купол храму

    02 июля 2024 вторник
    Аватар пользователя Гость

    Аби виконати цю високу й архіскладну місію, рада церкви та голова Іршавської райдержадміністрації Іван Клим звернулись з листом-проханням до міністра з надзвичайних ситуацій Василя Дурдинця. А той, в свою чергу, — в Міністерство атомної енергетики. Звідти до Іршави прибув надпотужний кран, якому нема рівних на теренах СНД. Машина спроможна підняти 200 тонн вантажу на висоту 102 метри! Проте бригада машиністів крана в складі Володимира Криська та Віктора Ігнатенка так поспішала, що призабула прихопити з собою радіозв’язок. Але перша спроба підняти 18-тонну махіну виявилась невдалою. Тоді майстри розрізали купол навпіл.



    …І ось найсміливіші будівельники утворюють на даху храму “живий телефон”. Вони передають команди машиністу крана Володимиру Криську. Потужна стріла піднімає купол над головною вежею. За подією спостерігають сотні місцевих вірників. Раптом лунає команда “Відставити!”. Купол всього на кілька сантиметрів не стикується з вежею. Але ж бо машиніст нічого не бачить. Він тільки на слух виконує команди!



    Глядачі, розчаровані, розходяться. “Невже і нині не поталанить?” — буркнув хтось згаряча. Володимир Крисько виходить з кабіни. Смалить цигарку. І знову — за пульт управління: подає на кілька сантиметрів уперед ходову частину крана. Купол знову звився увись. А там, на вежі, на нього чатують десятки зварювальників, готових “приживити” махіну до вежі.



    Ось купол на висоті 60 метрів. Звучить команда: “Майна!”. Іще хвилька, і він — на місці! Через годину було встановлено і другу половину купола. Радощам вірників нема меж. З-за хмар виглянуло сонце і засяяв позолотою купол.



    Як повідомили в Міністерстві атомної енергетики, машиністи надпотужного крана Володимир Крисько та Віктор Ігнатенко таку почесну місію, як в Іршаві, виконують не вперше. Вони встановлювали куполи на храмах у Києві, Берестечку, інших містах України. Храм святого пророка Іллі в Іршаві, як сказав нам настоятель церкви отець Михайло, зводиться на пожертвування віруючих.